امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57328
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هومن جوکار پیش از ظهر امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی، اظهارداشت: محیط‌بانان حافظ منافع و محیط زیست هستند ولی متاسفانه ما ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هومن جوکار پیش از ظهر امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی، اظهارداشت: محیط‌بانان حافظ منافع و محیط زیست هستند ولی متاسفانه ما شاهد کاهش محیط‌بانان هستیم بطوریکه در 6 هزار هکتار اراضی زیستگاه یوزپلنگ تعداد محیط‌بانان اندک است.

مدیر پروژه یوزپلنگ ایرانی افزود: حمایت از محیط‌بانان ضروری بوده، موضوع مشکل مالی و معیشتی محیط‌بانان باید حل شود و ارزش کار محیط‌بانان دیده شود.

جوکار در ادامه با اشاره به فاز جدید پروژه یوز، بیان داشت: فاز جدید پروژه یوزپلنگ در حال انجام است و هدف‌گیری این پروژه به سوی مشارکت مردم بوده است.

وی یادآور شد: هر سال تعداد شکارچی‌ها افزایش می‌یابد و مباحث مربوط به توسعه در پیاده‌کردن روش‌های حفاظتی مشکل ایجاد کرده است.

جوکار با اشاره به کمبود بودجه برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در کشور، یادآور شد: فاز جدید پروژه یوزپلنگ ایرانی در 3 سایت مختلف پیاده شده است و رویکرد آن اکوتوریسم اصولی بوده بطوریکه این امر مستلزم مشارکت است.

مدیر پروژه یوزپلنگ ایرانی خاطرنشان کرد: رویکرد جدید پروژه یوز، ابتدا در پاکستان انجام شد و حال در ایران در حال انجام است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها