امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57334
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدرضا رادان جانشین فرمانده انتظامی کشور در دومین جشنواره رسانه ایمنی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدرضا رادان جانشین فرمانده انتظامی کشور در دومین جشنواره رسانه ایمنی و فرهنگ ترافیک با بیان اینکه خبرنگاران افسران اجرایی در کنار مأموران انتظامی هستند که در لبه جلویی نبرد در امر راهنمایی و رانندگی قرار دارند، گفت: حرکت انقلابی خبرنگاران در کاهش تلفات تصادفات انکار ناشدنی است.

وی با بیان اینکه وضعیت ما در سال‌های قبل آنچنان بود که پذیرفته بودیم هر ساله یک درصد به تلفات رانندگی‌مان افزوده شود، گفت: در سال 85 نزدیک به 28 هزار نفر در تلفات رانندگی جان خود را از دست می‌دادند.

رادان ادامه داد: اگر روند افزایشی تلفات رانندگی متوقف نمی‌شد، اکنون ما سالانه 48 هزار نفر کشته در حوادث رانندگی داشتیم.

وی تاکید کرد: این خیلی بد بود که ایران را با تعداد تلفات رانندگی‌اش بشناسند و نه با تمدن و فرهنگ آن.

جانشین فرمانده ناجا تلاش برای کاهش تعداد تلفات جاده‌ای را جهادی عنوان کرد که از سال 85 آغاز شده است.

وی در گزارشی از وضعیت کنونی تلفات جاده‌ای کشور، گفت: در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد تلفات رانندگی هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

رادان با بیان اینکه کاهش تعداد تلفات از 28 هزار نفر به 19 هزار نفر جای افتخار دارد، تاکید کرد: اما اینکه ما اکنون 19 هزار نفر سالانه در حوادث رانندگی کشته می‌دهیم، جای هیچگونه افتخاری ندارد.

جانشین فرمانده ناجا ضمن تشکر از دولت وقت و مجلس برای اصلاح قوانین گفت: متاسفانه قوانین ما در گذشته بازدارنده نبوده است به طوری که راننده متخلف عملا به افسر اجرایی رانندگی می‌گفت «مشق تو را زودتر بنویس، کار دارم می‌خواهم بروم».

رادان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های هنرمندان، گفت: امروز کمتر فیلمی وجود دارد که در آن سرنشینان کمربند ایمنی خود را نبندند.

وی تاکید کرد: ما فردای قیامت در مورد تعداد کشته‌های رانندگی مسئولیم اگر نتوانیم نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور به حادثه کشته شدن 40 نفر از هموطنانمان در تصادف دو دستگاه اسکانیا اشاره کرد و گفت: در این حادثه 40 نفر آتش گرفتند و چند روز طول کشید تا آنها را شناسایی کنند اما اندکی بعد تعدادی از مسئولین با ما تماس گرفتند که چرا در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کنید. من به آنها گفتم پس باید از طرف این 40 نفر مصاحبه‌ای کنیم و از همه آنهایی که خاطرشان مکدر شده عذرخواهی کنیم.

وی ادامه داد: تمام خودروسازهای معتبر خارجی اشتباه خود را می‌پذیرند و در صدد رفع آن برمی‌آیند اما در داخل کشور اینگونه نیست.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از شاخص‌های اعتباربخشی به کشور انضباط است که انضباط نیز با نحوه رانندگی افراد مشخص می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها