امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57338
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار پیش از ظهر امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهارداشت: باید از تلاش‌های ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار پیش از ظهر امروز در همایش یوزپلنگ ایرانی که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهارداشت: باید از تلاش‌های سازمان‌های مردم نهاد حمایت شود چرا که برای نهادینه کردن محیط زیست به همکاری این سازمان‌ها نیازمند هستیم.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: با وجود فراز و نشیب‌ها و کم‌لطفی‌ها در برخی دوران‌ها، مشکلات را جبران کرده‌ایم و در این مسیر گام بر می‌داریم.

وی ادامه داد: اولین فراخوان ما برای سازمان‌های مردم نهاد این است که از آن‌ها دعوت می‌کنیم تا در تهیه گزارش از وضعیت محیط زیست ما را یاری کنند چرا که باید برنامه‌ها از وضعیت محیط زیست کشور به دولت ارائه شود.

ابتکار ادامه داد: از تمامی سازمان‌ها، ‌ngo ها و موسسات مردم نهاد می‌خواهیم تا نظرات خود را به شکل یک گزارش و در چارچوب مشخص ارسال کنند تا در برنامه 100 روزه گنجانده شود.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: همین‌جا اعلام می‌کنیم تمام شکایت‌هایی که محیط زیست علیه برخی فعالان مدنی و خبرنگاران در گذشته داشته است رسماً پس گرفته می‌شود و سازمان محیط زیست علیه خبرنگاران و فعالان مدنی در آینده نیز شکایت نخواهد کرد.

وی یادآور شد: طی سال های اخیر تلاش‌های خوبی برای حفاظت از یوز آسیایی صورت گرفته که در این میان محیط بانان و کارشناسان نقش اساسی داشته‌اند.

وی با تاکید بر بازنگری و آسیب شناسی درخصوص محیط زیست، افزود: سهم مشارکت جوامع محلی و دولت در این میان باید مشخص شود تا بتوانیم پاسخگو باشیم.

ابتکار اضافه کرد: در این میان از ایرانیان خارج از کشور نیز برای مشارکت در طرح‌های حفاظتی و همچنین فعالان در عرصه‌های بین‌المللی دعوت می‌کنیم تا از این گونه در معرض تهدید آسیایی حفاظت بهتری صورت گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار