امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57344
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، در حالی دومین کنفرانس بین المللی گفت‌وگوهای امنیتی (هرات 2) از ساعتی پیش در این شهر آغاز شده است که برخلاف دوره ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، در حالی دومین کنفرانس بین المللی گفت‌وگوهای امنیتی (هرات 2) از ساعتی پیش در این شهر آغاز شده است که برخلاف دوره اول این مذاکرات، نمایندگان جمهوری اسلامی ایران هم در این کنفرانس حضور دارند.

«داوود مرادیان» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان در آغاز این کنفرانس گفت: این دومین طرح جامع از سری برنامه خاص در مورد گفت‌وگوهای امنیتی در سطح منطقه است که هرات میزبان آن می‌باشد.
به گفته مردیان، مهمانان ویژه از۳۰5 کشور آسیایی و اروپایی به ویژه ایران، در کنار شخصیت‌های سیاسی فرهنگی افغانستان درباره محورهای صلح، امنیت و مبارزه با مواد مخدر و بهبود اقتصاد منطقه گفت‌وگو خواهند کرد.

«رنگین دادفر اسپنا» مشاور ارشد امنیت ملی افغانستان نیز ضمن قدردانی از حضور مهمان در این اجلاس، صلح و امنیت را تنها رمز پایداری حکومت‌ها درکنار اقتصاد مردمی درسطح منطقه خواند و گفت: اینگونه نسشت‌ها می‌تواند بهبود روابط بین کشورها برای هم زیستی بهتر را به ارمغان بیارود.

گفتنی است این کنفرانس، تحت تدابیر شدید امنیتی به مدت 2 روز در «ارگ تاریخی اختیار الدین» شهر هرات برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان در عین حال بیان داشت که در این نشست، نمایندگان افغانستان، ایران و آمریکا با موضوع بررسی مسائل امنیتی، گفت‌وگوهای 3 جانبه خواهند داشت.

انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها