امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57345
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر یوسییف" مدیر مرکز تحقیقات سیاسی-اجتماعی روسیه معتقد است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر یوسییف" مدیر مرکز تحقیقات سیاسی-اجتماعی روسیه معتقد است که مسکو باید در روابط آتی با جمهوری اسلامی ایران از سیاست «شراکت محتاطانه» قبلی خویش در قبال تهران دست بردارد، در غیر این صورت ایران را بتدریج از دست خواهد داد.

یوسییف روز جمعه در میز گردی که در خبرگزاری نووستی برگزار شده بود، گفت: دستور کار قبلی در روابط روسیه و ایران که در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی نژاد اجرا می‌شد که مبتنی بر سیاست مشارکت محتاطانه بود، اکنون دیگر کارآیی خود را از دست داده و به همین دلیل مسکو باید در روابط آتی خود با تهران تجدیدنظر کرده و دستورکار جدیدی را پیشنهاد دهد، در غیر اینصورت ایران را برای همیشه از دست خواهد داد.

به گفته وی، روسیه و ایران نیازی به میانجی ندارند. امیدورای قبلی در این مورد که روسیه می‌تواند نقش میانجی را در روابط ایران و غرب بازی کند هم اکنون دیگر از بین رفته است. مقامات تهران اکنون روابط مستقیم با غرب دارند و نیازی به واسطه ندارند.

این کارشناس یادآور شد که افغانستان و سوریه از جمله مسائلی هستند که می‌توانند در دستور کار جدید روابط روسیه و ایران قرار بگیرند، هرچند همکاری دو کشور صرفا در این عرصه‌ها کافی نیست. پیش از این ما فقط در دو عرصه انرژی هسته‌ای و همکاری‌های نظامی-فنی کار می‌کردیم. ولی عرصه‌های همکاری دو کشور باید توسعه یابند.

یوسییف همچنین با یادآوری اینکه «بدون یک دستورکار جدید روسیه به سختی بتواند نقش یک کشور قدرتمند در سطح منطقه را بازی کند»، افزود: اگر ما بتوانیم دستور کار جدیدی در روابط با ایران ارائه دهیم، خواهیم توانست روابط خود با این همسایه خود را تقویت کرده و نتایج مثبتی از این نزدیکی روابط بدست خواهد آمد. دیگر نیازی نیست که سیاست محتاطانه در دوران ریاست‌جمهوری احمدی نژاد را دنبال کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها