امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57350
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، جمهوریخواهان بیش از 40 بار به تغییر برنامه درمانی موردنظر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، جمهوریخواهان بیش از 40 بار به تغییر برنامه درمانی موردنظر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا رای داده‌اند به این ترتیب این برنامه به عاملی برای دو دستگی میان آمریکایی‌ها شده‌است و همه اینها در نهایت منجر به تعطیلی دولت شد.

اما آیا آمریکایی‌ها واقعا درباره برنامه‌های درمانی واقعا به 2 دسته تقسیم شده اند؟ برنامه اوباما آیا تا این حد بد است؟

برنامه حمایت درمانی اوباما از مارس 2010 در این کشور قانونی بوده است، و در واقع رویایی برای بیشتر آمریکایی‌هاست. قانونی که گفته می‌شود  32 یا 64 هزار صفحه است.

«کاویتا پاتل» از موسسه بروکینگز در واشنگتن گفت که بسیاری از سوء برداشت‌ها در عین حال که باعث نشده تا این پروژه شکست بخورد اما به درک مردم از تاثیر این طرح بر زندگی آنها تاثیر داشته است.

در این گزارش آمده است، کارفرمایان آمریکایی حدود 80 درصد از کارگران آمریکایی را بیمه کرده‌اند. گالوپ در یک نظرسنجی اعلام کرد که از هر 10 آمریکایی، 8 نفر از وضعیت خدمات درمانی خود راضی هستند. اما موضوع اینجاست که میلیون‌ها آمریکایی به دلیل هزینه‌ بالای خدمات درمانی خانه های خود را از دست می‌دهند و یا ورشکسته می‌شوند.با این حال اوباما آمادگی برای سازش در این زمینه ندارد.
بایدها و نبایدهای طرح اوباما

در واقع فلسفه اصلاحات برنامه درمانی بر مبنای دسترسی همه آمریکایی‌ها به خدمات درمانی است. بنابر ساختار قدیمی  بسیاری از جوانان خرید خدمات درمانی را به تعویق می‌انداختند، چرا که هم هزینه آن بالا بود و هم معتقد بودند که نیاز چندانی به آن نخواهند داشت.

اما بنابر قانون جدید افراد باید بیمه داشته باشند و این یعنی هر کسی که مالیات می‌پردازد اعم از پیر یا جوان، بیمار یا سالم باید بیمه باشد.

به این ترتیب شماری از جوانان سالمی که بیمه نیستند، این قانون را نوعی مانع مالی برای خود می‌دانند. از این رو برای کسانی که به این روند بیمه شدن نپیوندند، جریمه‌ مالیات 95 دلاری پیش‌بینی شده است.

هدف اصلی این است که شمار آمریکایی‌ها که بیمه نیستند کاهش یابد. این تعداد شامل 60 میلیون نفر یا 20 درصد از جمعیت می‌شود.

البته در این زمینه قانون پیش‌بینی‌هایی هم دارد از جمله اینکه برای افرادی که کمتر از 31 هزار دلار در سال درآمد دارند، خدمات درمانی ارزان قیمت در نظر گرفته شده است و احتمال می‌رود این قانون حدود 17 میلیون تن از آنهایی که بیمه نشده‌اند را شامل شود.

موارد کلیدی برنامه درمانی موردنظر اوباما

در این برنامه از اول اکتبر امکان پرداخت اینترنتی فراهم آمده است. به این ترتیب میلیون‌ها آمریکایی که بیمه نیستند و یا خدمات بیمه خود را از شرکت‌های خصوصی خریداری کرده‌اند، می‌توانند خدمات را مقایسه کنند و  (آنچه می‌خواهند) را خریداری کنند. 
برنامه درمانی مورد بحث شامل 4 رده است:

-طرح برنزی: طرحی که 60 درصد از هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد.

-طرح نقره‌ای: 70 درصد از هزینه‌ها را در بر می‌گیرد.
-طرح طلا: 80 درصد

و طرح پلاتینیوم: 90 درصد هزینه‌های درمانی را می‌پردازد.

تبصره ای برای افراد زیر 30 سال وجود دارد که کمتر بیمار می‌شوند و کمتر نیز می‌پردازند.

همچنین شرکت‌هایی که بیشتر از 50 کارگر تمام وقت دارند، اگر آنها را بیمه درمانی نکنند جریمه خواهند شد. با این حال این شرکت‌ها می‌توانند درباره مزایای مالیاتی نیز درخواست دهند.

«میت رامنی» رقیب جمهوریخواه اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته از مخالفان سرسخت این طرح اوباما بود.

منتقدان این طرح می گویند که برنامه یاد شده به کارآفرینی ضربه وارد می‌کند و هم اکنون نیز تعدادی از شرکت‌ها کارکنان خود را پاره وقت کرده‌اند و یا نمی‌گذارند بیش از 29 ساعت در هفته کار کنند تا زمان کاری آنها از 30 ساعت بیشتر نشود و مجبور نباشند آنها را بیمه کنند.

کارشناسان همچنین درباره اینکه قانون جدید بر خلاف آنچه تصور می‌شد، بر شمار 30 میلیون آمریکایی که بیمه ندارند بیافزاید، ابراز نگرانی کرده‌اند.

البته گفته می‌شود که بخشی از این افراد مهاجر هستند اما واقعیت این است که بیشتر آنها آمریکایی‌خواهند بود که در ایالت‌هایی زندگی می‌کنند که در آن با برنامه توسعه بیمه درمانی مخالفت شده است.

تاکنون 26 ایالت که همگی در اختیار جمهوریخواهان هستند مانع از دسترسی بیش از 8 میلیون آمریکایی به برنامه خدمات درمانی موردنظر اوباما شده‌اند. تنها 16 ایالت در این مورد با کاخ‌سفید همکاری کرده‌اند.
 


 

نقاط اختلافی که نمی توان درباره آنها به توافق رسید

زمان درگذر است و واشنگتن همچنان نتوانسته‌ است درباره بودجه به توافق برسد. در واقع برنامه درمانی اوباما  میان دموکرات‌ها موافق و جمهوری‌خواهان مخالف خلیجی که نمی‌توان بر روی آن پل زد، ایجاد کرد.

همچنین به ایجاد فضایی مسموم منجر شد که بسیاری شک دارند، اوباما بتواند به کار خود ادامه دهد.

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که به طور میانگین 51 درصد از مردم آمریکا مخالف برنامه درمانی جدید هستند و فقط 40 درصد از اجرایی شدن آن حمایت می‌کنند.

گالوپ نیز در نظرسنجی دیگری اعلام کرد: 44 درصد آمریکایی‌ها معتقدند که برنامه درمانی اوباما وضعیت درمانی را بدتر می‌کند و در مقابل 35 درصد نیز فکر می‌کنند این طرح به نفع آنها خواهد بود.

علاوه بر همه اینها موضوع دیگری نیز مطرح است و آن این است که امکان دارد این طرح کسری‌های ملی را افزایش می‌دهد.

دفتر بودجه غیرحزبی کنگره (CBO) اعلام کرد که برنامه درمانی اوباما به دولت فدرال هزینه‌ای حدود 1.4 تریلیون دلار در یک دهه آینده تحمیل خواهد کرد.

ضمن اینکه مالیاتی که برای درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری برای افرادی که درآمد بالایی دارند را مانند شرکت‌های درمانی و بیمارستان‌ها افزایش می‌دهد. 

اما تا زمانی که سنا در اختیار دموکرات‌هاست و اوباما نیز بر کاخ سفید فرمانروایی می‌کند، احتمال اینکه این قانون لغو شود، بسیار کم است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار