امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57352
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 72
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «پولیتیکو»، تعطیلی دولت واشنگتن از روز اول اکتبر و همزمان با آغاز سال مالی آمریکا در حالی همچنان ادامه دارد که ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «پولیتیکو»، تعطیلی دولت واشنگتن از روز اول اکتبر و همزمان با آغاز سال مالی آمریکا در حالی همچنان ادامه دارد که روز گذشته (جمعه)، صدها نفر از کارگران دولت فدرال که در پی تعطیلی دولت، به مرخصی های اجباری و بدون حقوق فرستاده شده اند، مقابل ساختمان کنگره آمریکا تظاهرات کردند و از قانونگذاران کشورشان خواستند تا رای به بازگشایی مجدد دولت بدهند.

بر اساس این خبر، شرکت کنندگان در این تظاهرات که توسط بیش از 20 نفر از اعضای کنگره آمریکا و رهبران اتحادیه های کارگری مدیریت شد، مقابل کنگره آمریکا شعار «ما می خواهیم کار کنیم»؛ «اجازه بدهید آنها (دموکرات ها) رای گیری کنند» سر دادند؛ منظور معترضان درخواست قانونگذاران دموکرات کنگره آمریکا برای برگزاری جلسه رای گیری در مجلس نمایندگان روی لایحه ای است که ضمن اینکه بودجه دولت را تامین می کند، بودجه لازم برای اجرای لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را نیز در نظر می گیرد.

تظاهرات کنندگان آمریکایی ضمن حمل نماد،‌ متعهد شدند که اگر دولت باز نشود، هفته دیگر نیز به محل تجمع خود مقابل ساختمان کنگره برگردند.

در این خبر آمده است که از زمان تعطیلی دولت واشنگتن، تظاهرات روز گذشته مقابل کنگره آمریکا، بزرگ ترین تجمع اعتراض آمیز کارگران فدرال محسوب می شود.

معترضان آمریکایی بر این باورند که جمهوریخواهان بی ملاحظه در کنگره تقریبا منجر به اخراج یک میلیون کارگر شده اند و این رفتار غیر مسئولانه می تواند منجر به بازگشت کل اقتصاد آمریکا به دوره رکود شود.

برخی دیگر از سخنگویان حاضر در تظاهرات روز گذشته نیز به پلیس کنگره اشاره کردند که در واکنش به تیراندازی روز پنج شنبه هفته گذشته اطراف این ساختمان، وارد عملیات شدند اما در شرایطی که حقوق دریافت نمی کنند؛ معترضان اعلام کردند که پلیس کنگره جان خود را برای حفاظت از اعضای کنگره به خطر انداخت.

خبر برگزاری این تظاهرات در شرایطی منتشر می شود که بن بست بودجه در کنگره و اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات های آمریکایی بر سر تامین بودجه لایحه خدمات درمانی اوباما در قانون بودجه جدید دولت واشنگتن، دولت را به تعطیلی کشاند.

جمهوریخواهان در لوایح بودجه ای که تا پیش از پایان سال مالی واشنگتن به تصویب رساندند خواستار تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی شدند اما دموکرات های سنا این لوایح را رد کردند.

هدف از طرح خدمات درمانی اوباما ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی مقرون به صرفه به میلیون ها آمریکایی است که بیمه نیستند؛ جمهوریخواهان می گویند که اجرای این طرح، هزینه کارفرمایان در قبال کارگران را افزایش می دهد و منجر به کاهش اشتغالزایی می شود.

همزمان با تعطیلی دولت واشنگتن، میلیون ها کارگر فدرال به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده اند و بخش دیگری از کارگران که همچنان مشغول فعالیت هستند، مشخص نیست که چه زمانی حقوق دریافت خواهند کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها