امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57362
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 149
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: بیست و چهارم مرداد 92 بود که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کسب 234 رأی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: بیست و چهارم مرداد 92 بود که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کسب 234 رأی موافق و 36 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به مدت 4 سال با رأی اعتماد مجلس به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم معرفی شد و از آن پس تمام تلاش خود را به کار گرفت و در معرفی معاونان کوشا بود.

جنتی ابتدا معاونان هنری و سینمایی و سپس سایر مدیران را منصوب کرد، اما تا به امروز که حدود 50 روز از تصدی وی در این وزارتخانه می‌گذرد همچنان معرفی معاون فرهنگی یازدهم وزیر ارشاد در پرده ابهام است.

البته طی این قریب دو ماه وزیر ارشاد بارها تاکید داشته که مدیران موفق ماندگار خواهند بود اما برخی مدیران به دلیل حساسیت تغییر کرده و به مرور شاهد جابه جایی‌ها خواهیم بود. ارشاد از جمله وزارتخانه‌هایی است که با فرهنگ کشور سر و کار دارد و چالش‌های فراوانی را گذرانده و احتمالا فرا رو خواهد داشت.

گزینه‌هایی که نام عده‌ای از آنها رسانه‌ای شده و احتمالا عده‌ای هم در سکوت مذاکره می‌شوند، افراد در نوع خود موفقی بوده‌اند اما همین افراد موفق گاهی پس از انتشار نامشان از سوی رسانه‌ها، واکنش‌های خاص وزیر را در پی داشته‌اند که جنتی در تازه‌ترین گفت و گویش تمامی اسامی مطرحه را رد کرده و از ادامه روند بررسی‌ها خبرداده است.

محمد الهیاری، محمدرضا وصفی، محمود برازش، طاها هاشمی، طاها مرقاتی، سید هادی ایازی، سید عباس صالحی و ... از جمله این افرادی هستند که مذاکراتی برای معاونت فرهنگی با آنها صورت گرفت و برنامه‌های خود را ارائه کرده‌اند؛ اما به این دلیل که اداره کتاب و حوزه کتاب هم مهم شمرده می‌شود انتظار رسانه‌‌ها برای معرفی معاون را به درازا کشانده است.

حوزوی بودن معاون یازدهم که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این مهم را در دیدار با علمای قم مطرح کرد از مواردی است که روزهای اخیر اذهان را به سوی «سیدعباس صالحی» سوق داد و شنیده‌ها حاکی از آن بود که وی به صورت قطعی معاون فرهنگی خواهد شد، اما طی روزهای پایانی هفته نام صالحی (ظاهرا به دلیل مشکلات شخصی وی) نیز از دستور کار خارج شد و جنتی با رد اسامی مطرح شده بر این مسئله صحه گذاشت.

اکنون علی اسماعیلی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در طبقه سوم وزارت ارشاد در حال فعالیت بوده و به تازگی حکمی را نیز برای محمد الهیاری فومنی به عنوان دبیر هفته کتاب صادر کرده است.

شش ماه دوم سال که اغلب در آن جوایز ادبی، جشنواره‌های فجر، نمایشگاه‌های بین‌المللی، جشن ملی صنعت چاپ و هفته کتاب برگزار می‌شود از روزهای مهم تقویم وزارت ارشاد محسوب می‌شوند که سکان‌داری موفق در انها، موجبات ثمر دهی‌ مطلوب و صحیح را نیز فراهم می‌آورد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها