امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57367
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هگل و فلسفه معاصر ایران» نخستین نشست از سلسله نشست‌های نسبت فلاسفه غرب با فلسفه معاصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هگل و فلسفه معاصر ایران» نخستین نشست از سلسله نشست‌های نسبت فلاسفه غرب با فلسفه معاصر ایران است که به همت کتاب ماه فلسفه با همکاری مرکز فرهنگ و اندیشه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در این نشست که شنبه 20 مهرماه، ساعت 15 در تالار کمال دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود، کتاب «هگل» اثر علی‌اصغر مصلح با حضور رضا داوری اردکانی، سید محمدرضا حسینی بهشتی و سید حمید طالب‌زاده رونمایی خواهد شد. 

براساس این گزارش تاکنون برنامه شش نشست دیگر با عنوان‌های هایدگر و فلسفه معاصر ایران، نیچه و فلسفه معاصر ایران، ویتگنشتاین و فلسفه معاصر ایران، کانت و فلسفه معاصر ایران و همچنین فلسفه قاره‌ای و فلسفه معاصر ایران در سلسله نشست‌های «نسبت فلاسفه غرب با فلسفه معاصر ایران» قطعی شده است.

هدف از برگزاری این نشست‌ها تبیین و بررسی تاثیر آراء فلاسفه غرب در مواجهه با فضای فلسفی ایران، طرح مسایل موجود و پاسخ‌ها عنوان شده است که از هگل آغاز می‌شود، چراکه او تأثیر زیادی بر بسیاری از فیلسوفان، محققان و مترجمان ایرانی داشته است. 
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها