امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57372
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اوایل تیرماه بود که حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد دولت دهم نشستی را بدون تعیین وقت قبلی در دفتر خود با حضور ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اوایل تیرماه بود که حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد دولت دهم نشستی را بدون تعیین وقت قبلی در دفتر خود با حضور قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار کرد و در آن پیرامون ساخت و ساز ساختمان اداره تئاتر و خانه تئاتر عروسکی سخن گفت.

معاون امور هنری وعده داد تا از 7 روز دیگر عملیات عمرانی مقاوم سازی ساختمان اداره تئاتر آغاز می‌شود و سعی بر این است تا در اوایل دولت یازدهم این ساختمان به بهره‌برداری برسد و گفت خوشحال است با این اتفاق دولت آینده ساختمان مخروبه‌ای را تحویل نمی‌گیرد.

شاه آبادی همچنین در این نشست به موافقت وزیر ارشاد و تخصیص بودجه یک میلیارد تومانی برای مقاوم سازی و مشخص شدن پیمانکار این عملیات عمرانی اشاره کرد.

حال از آن وعده معاون امور هنری دولت دهم حدود 3 ماه گذشته است و هنوز هیچ اقدام و فعالیت عمرانی در ساختمان اداره تئاتر که این روزها تنها یک مخروبه است، صورت نگرفته است.

مریم معترف رئیس اداره تئاتر و خانه نمایش در خصوص عدم تحقق وعده معاون امور هنری وزارت ارشاد دولت دهم به فارس گفت: این اتفاق هنوز صورت نگرفته است اما طی پیگیری هایی که از طریق رئیس مرکز هنرهای نمایشی انجام داده ایم و مساعدت های مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد تلاش بر این است تا هرچه زودتر این اقدام صورت گیرد.

بر اساس این گزارش طرح ساخت و ساز ساختمان اداره تئاتر بیش از یک سال است که قرار بود صورت گیرد اما پس از اینکه تخلیه ساختمان در اوایل تابستان سال 91 صورت گرفت هر روز به بهانه‌های مختلف پیشرفت این پروژه به روزی دیگر موکول می‌شد به طوری که حتی تاکید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم نیز نتوانست راهی را باز کند و روند آن طور که حمید شاه‌آبادی معاونت هنری می‌خواست پیش رفت تا اینکه امروز هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است و ساختمان اداره تئاتر همچنان یک مخروبه است.

ساخت و ساز اداره تئاتر، طرح خانه‌های نمایش، جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی ایران، طرح استقرار گروه‌های نمایشی و چند طرح دیگر از جمله برنامه‌های شکست خورده معاونت هنری وزارت ارشاد دولت دهم است که راه به جایی نبرد.

امید است معاون امور هنری وزارت ارشاد دولت یازدهم بتواند طلسم ساخت ساختمان اداره تئاتر را شکسته و موجبات مقاوم سازی آن را فراهم سازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها