امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57373
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 76
منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره آماده ...

منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره آماده سازی «دانشنامه خلیج فارس» توضیحاتی داد و اظهار داشت: «دانشنامه خلیج فارس» دانشنامه‌ای در فضای مجازی است یعنی قرار نیست به صورت کاغذی منتشر شود.

وی در توضیح بیشتر خاطر نشان کرد: «دانشنامه خلیج فارس» در واقع دانشنامه فرهنگ ایران و ایرانیان و حوزه فرهنگی ایران بزرگ است، طبیعتا به همه مباحث این حوزه از جهت فرهنگی می‌پردازد.

واعظی تصریح کرد: «دانشنامه خلیج فارس» ساختاری مشابه ویکی‌پدیا دارد، اما با ویراستاری علمی و ادبی بهتر از ویکی‌پدیا عرضه خواهد شد، در ساختار ویکی‌پدیا این مردم هستند که در ارتباط با مداخل مختلف محتوا تولید می‌کنند و در دانشنامه قرار می‌دهند، «دانشنامه خلیج فارس» هم ساختاری مشابه دارد اما با تاکید بر ویژگی‌های فرهنگی ما و اینکه تلاش می‌کنیم دقت محتوا در این دانشنامه بهتر از ویکی‌پدیا باشد.

وی در پایان اضافه کرد: از نظر ساختارهای نرم‌افزاری تقریبا کارها انجام شده است، در حال آماده کردن «دانشنامه خلیج فارس» برای عرضه عمومی هستیم و امیدوار هستم تا پایان سال عرضه عمومی شود.
انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها