امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57374
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 104
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: پس از مطرح شدن طرح جامعه جمعیت و تعالی خانواده در مجلس شورای اسلامی کمیسیون اجتماعی مجلس از بسیج ...

مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: پس از مطرح شدن طرح جامعه جمعیت و تعالی خانواده در مجلس شورای اسلامی کمیسیون اجتماعی مجلس از بسیج جامعه زنان درخواست کرد تا این طرح را مورد بررسی قرار دهند و پیشنهادهای خود را برای اصلاح آن به کمیسیون ارائه دهند.

وی ادامه داد: در بسته پیشنهادی ما 3 محور مورد توجه قرار گرفته است که محور اول آن درخصوص سن اشتغال برای خانم‌ها است.

اصلانی افزود: در مورد سن اشتغال برای خانم‌ها در دستگاه‌های دولتی ما پیشنهاد داده‌ایم که فرصتی ایجاد شود تا زنان متاهل و صاحب فرزند نیز بتوانند در ادارات دولتی مشغول به کار شوند.

رئیس بسیج جامعه زنان، اظهارداشت: چرا که هم‌اکنون با گذاشتن سن اشتغال برای خانم‌ها بیشتر دخترها برای اینکه وارد ادارات دولتی شوند فرصت ازدواج و تشکیل خانواده را از دست می‌دهند.

اصلانی ادامه داد: محور دوم از پیشنهاد‌های ما در خصوص تسهیلات ازدواج و فرزند آوری بود. به عنوان مثال در این محور بیان شده است که برای سربازان جوانی که قصد ازدواج دارند مشوق‌های خاصی ارائه شود تا بتوانند بدون دغدغه تشکیل زندگی دهند.

وی اظهارداشت: محور سوم و آخرین محوری که توسط بسیج جامعه زنان مطرح شد این بود که مظاهر کنترل جمعیت از سطح شهر و روستاها برداشته شود و تبلیغاتی که برای کنترل جمعیت در کتاب‌های درسی وجود داشت نیز حذف شود.

رئیس بسیج جامعه زنان ادامه داد: از دیگر پیشنهادهای بسیج جامعه زنان این بود که عقیم سازی مردان و زنان که هم‌اکنون به صورت رایگان در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود متوقف شود و مظاهر و تبلیغات کنترل جمعیت از بیمارستان‌ها حذف شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها