امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57392
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه مشترک رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انجمن‌ها و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه مشترک رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انجمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی بخش خصوصی پیش از ظهر امروز (شنبه) در محل کمیسیون تلفیق پارلمان برگزار شد.
در این جلسه مشترک، مهدی هاشمی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: در طول انجام وظایف قانونگذاری و نظارتی‌مان امیدواریم انشاءالله استفاده بهینه‌ای از نظرات تشکل‌های غیردولتی بخش خصوصی داشته باشیم.
وی افزود: به نظرم برگزاری چنین جلساتی در عین ضرورت، متاسفانه مرسوم و رایج نبوده  و این جلسه می‌تواند سرآغاز یک روند و حرکتی باشد که ما را در جهت انجام وظایف قانونگذاری و نظارتی‌مان به نحوی کمک کند تا بتوانیم بهترین‌ها را برای بهترین مردم کره زمین انجام دهیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: کمیسیون در حوزه راه و ترابری که خود مقوله راه یا ترابری یک موضوع بسیار گسترده است، در بخش حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی، مباحث بسیار گسترده‌ای را پیش رو دارد، مسئله مسکن نیز موضوع بسیار مهمی است که همگان با آن سر و کار دارند.
به گفته وی در کشور ما 2 نوع بودجه وجود دارد، یکی بودجه جاری که عمدتا صرف امور جاری کشور مانند حقوق افراد می‌شود و دیگری بودجه عمرانی است که بیشتر جهت‌گیری توسعه‌ای واقتصادی را می‌توانیم با آن هدف‌گیری کنیم، بخش خصوصی بر همه حوزه‌های توسعه‌ای وعمرانی می‌تواند تاثیرگذار باشد.
به گزارش فارس، در این جلسه کمال علیپور نماینده قائم‌شهر و رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون، محمد دامادی نماینده ساری رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون، علوی رئیس کمیته مسکن و شهرسازی مجلس و همچنین تعدادی از مشاوران کمیسیون عمران پارلمان حضور داشتند.
همچنین در این جلسه رؤسای انجمن‌ها و کانون‌های حمل و نقل کشور مربوط به بخش خصوصی از جمله رئیس انجمن پایانه‌داران ایران، رئیس انجمن بوژین‌داران حمل و نقل فوق سنگین، رئیس کانون انجمن‌ سراسری رانندگان کشور، رئیس کانون و انجمن شرکت‌های مسافربری، عضو انجمن صنفی رانندگان کشور، مدیرعامل اتحادیه شهرستانی حمل و نقل و فولاد مبارکه، رئیس انجمن علمی مدیریت بحران ایران، عضو کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران، رئیس انبوه سازان استان تهران، رئیس هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان استان تهران و عضو انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی حضور داشتند.
در این جلسه مشترک، رئیس کانون و انجمن شرکت‌های مسافربری به بیان مشکلات و پیشنهادات خود در حوزه حمل و نقل پرداخت و گفت: لوازم یدکی به ویژه تایر، نیاز اولیه و اساسی صنعت حمل و نقل است.
وی افزود: در حادثه فاجعه‌آمیز قم که اعلام شد لاستیک، چینی است، تاریخ مصرف آن سال 2005 بود، استاندارد این لاستیک 5 سال است نه بیشتر، البته کره، آلمان و ژاپن هم از این لاستیک‌های چینی استفاده می‌کنند ولی ما باید بررسی کنیم چرا این اتفاق افتاده است.
رئیس انجمن علمی مدیریت بحران ایران نیز در سخنان کوتاهی خاطرنشان کرد:‌امروز مدیریت جامع بحران مطرح است به این معنا که باید به همه سوانح توجه داشته باشیم. سوانح ترافیکی چهره کشور را زشت می‌کند به همین دلیل باید به این موضوع توجه داشته باشیم چون در غیر این صورت با مشکلات فراوانی مواجه می‌شویم.
رئیس انجمن علمی مدیریت بحران ایران در بخشی دیگری از سخنانش تاکید کرد: مجلس قانون مترقی و خوبی را به تصویب رسانده اما به نظر می‌رسد لازم است این قانون بازنگری شود تا اشکالات آن مرتفع گردد، معتقدیم هر پروژه‌ای باید یک پیوست مدیریت بحران داشته باشد.
در ادامه این نشست مشترک، رئیس انبوه سازان استان تهران، در سخنانی عدم تطابق قوانین شهرسازی موجود با نیاز واقعی را مورد انتقاد قرار داد و خواستار پررنگ شدن نقش شهرداری‌ها در حوزه مسکن شد و مجددا از  عدم وجود قوانین مورد نیاز در جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص به این حوزه انتقاد کرد و گفت: دولت بدون حضور بخش خصوصی کاملا تنهاست.
در بخش پایانی این جلسه مشترک، سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس در سخنان کوتاهی گفت: امیدواریم این جلسات زمینه‌ای برای ایجاد هم‌افزایی بیشتر باشد.
وی افزود: ما باید بخشی از توان‌مان را مصروف خنثی سازی مشکلات یکدیگر کنیم، گاهی اوقات واگرایی‌ها زیاد می‌شود و هم‌افزایی‌ها کم؛ باید به دنبال آن باشیم که مقابل این واگرایی‌ها را بگیریم.
هاشمی متذکر شد: به نظرم این گونه جلسات موجب آشنایی وایجاد هم افزایی خواهد شد و باید در دوره بلندمدتی برگزار شود.
وی با تاکید بر اینکه این جلسه سیاسی نیست بلکه تخصصی است، گفت: قطعا در بخش خصوصی هم بهترین نخبگان و خبرگان وجود دارندو امیدواریم با توجه به روش و روند موجود بتوانیم پایداری آن را دنبال کنیم.
هاشمی در پایان گفت: به نظرم بسیاری از تحریم‌ها را می‌توانیم دور بزنیم و مدیریت کنیم و رشدو تعالی کشورمان را با حفظ کیفیت‌ها سرعت ببخشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها