امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5741
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 130
احمد کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره میزان کتاب‌های جمع‌آوری شده از سطح نمایشگاه کتاب ...

احمد کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره میزان کتاب‌های جمع‌آوری شده از سطح نمایشگاه کتاب گفت: امسال آمار کمتر از سال گذشته بوده و قابل توجه نیست.

وی افزود: این آثار و تخلفات اغلب مربوط به کتاب‌هایی است که منتشر شده پیش از سال 87 بوده است و ما تخلفات محتوایی نداریم.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه یک کتاب بدون مجوز از نمایشگاه جمع شده از آن کتاب اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مدیر کمیته ناشران داخلی درباره عدم حضور انتشارات روزنه که یکی از خبرنگاران دلیل آن را جویا شد ابراز داشت: از مشکل این انتشارات خبر ندارم اما اکنون هم تأکید می‌کنم که هیچ ناشری نبوده که پشت در نمایشگاه مانده باشد اگر ناشری بحث حقوقی نداشته باشد در نمایشگاه حضور دارد.

وی در پاسخ به سئوال فارس، درباره قیاس تخلفات امسال با سال گذشته افزود: بنده چند سالی است که در نمایشگاه کتاب هستم این تخلفات به صورت معمول وجود دارد یا ناشران کتاب غیر می‌فروشند و یا کتاب غیر می‌آورند و بعضاً تخلفات شکلی است. اینها مواردی است که اتفاق می‌افتد طبیعی است که با تذکر آن را حل می‌کنیم.

به گفته وی برخی تخلفات زمانی که جدی می‌شوند ما نیز ناچار می‌شویم تصمیماتی بگیریم از جمله تعطیلی غرفه و ... تا ناشران حضور خود را با ضوابط نمایشگاه وفق دهند اما در مجموع تخلفات امسال کمتر از سال گذشته است.

مدیر کمیته ناشران داخلی درباره بخش کودک و نوجوان و تخلفات آن تصریح کرد: در این بخش یک کارگروه از خود تشکل تشکیل شده است کارشناسان وزارت آموزش و پرورش آمدند و تمام کالاهای غیرکتابی را ارزیابی کردند و تشخیص دادند که اینها جنبه علمی و آموزشی‌اش نیاز است که باشد.

وی در پاسخ به این که عروسک‌های انگشتی چه جنبه آموزشی دارد که در نمایشگاه عرضه می‌شوند گفت: این مورد تخلف است و گزارش آن به کمیته هم آمده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها