امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57414
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان، امامعلی رحمان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان، امامعلی رحمان حمل هرگونه سلاح که به صورت قانونی در اختیار شهروندان این کشور را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس این حکم، هرگونه تولید، خرید و فروش، حمل و نقل، نگهداری و انتقال به شخص دیگر و حمل و استفاده ممنوع اعلام شده است.

مطابق این فرمان، ممنوعیت به خاطر تامین امنیت عمومی و نظم عمومی مورد اجرا قرار گرفته‌ و تا 31 دسامبر یعنی تا پایان سال جاری میلادی معتبر خواهد بود.

کارشناسان این تصمیم را گامی در راستای اجرای برنامه تامین امنیت برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری می‌دانند که برای ششم نوامبر برنامه‌ریزی شده است.

پس از جنگ داخلی در تاجیکستان، که سال 1992 آغاز شد و پنج سال بطول انجامید، تعداد زیادی اسلحه در دست مردم این کشور باقی ماند.

اگرچه پس از پایان این جنگ، ده‌ها هزار سلاح‌ که به صورت غیرقانونی در اختیار شهروندان بود، توسط ماموران امنیتی جمع آوری شد، اما مقامات این کشور، همچنان بیم استفاده از سلاح‌های بجای مانده از جنگ داخلی را دارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها