امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57427
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بازار مسکن در سال جاری به طور مشخص دو بار منتظر کاهش قیمت بود که همین انتظار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بازار مسکن در سال جاری به طور مشخص دو بار منتظر کاهش قیمت بود که همین انتظار کاهش باعث شده، تا رکود بر بازار مسکن حاکم شود.

بنابراین گزارش، دور نخست کاهش قیمت به واسطه رکودی که سه ماه قبل از برگزاری انتخابات، دامن معاملات را گرفته بود و به زمان انتخابات ریاست جمهوری باز می‌گردد.

همین انتظار و پیروزی روحانی در انتخابات باعث شد، تا یک رکود انتظاری دیگری بر بازار حاکم شود و قیمتها نیز تا حدودی کاهش یابد.

این گزارش می‌افزاید، دور دوم انتظار بازار مسکن برای کاهش قیمتها و تاثیر آن بر بازار مسکن به رابطه ایران و آمریکا بازمی گردد.

تمام کارشناسان مسکن و اقتصادی به خوبی می دانند که تحولات بخش مسکن بیشتر متاثر از فضای اقتصادی کشور است، نه اینکه فضای سیاسی بر آن تاثیرگذار باشد.

بنابراین گزارش،تحولات سیاسى اخیر و حتی مکالمه تلفنی اوباما با روحانی نیز نتوانست بازار مسکن را تحت الشعاع خود قرار دهد و قیمت مسکن را به آن اندازه‌ای که انتظار می‌رفت کاهش دهد و بازار مسکن را از رکود خارج کند.

گزارش ها از بازار مسکن حاکی از این است که قیمت مسکن در یک هفته گذشته و پس از دیدار وزاری خارجه ایران و آمریکا و مکالمه تلفنی اوباما و روحانی کاهشی نداشته و سایه رکود بر بازار مسکن هنوز تداوم دارد.

تمام کارشناسان اقتصادی بر این موضوع واقف هستند که اگر فضای جدید سیاسی بخواهد بر بازار مسکن تاثیر بگذارد، باید ماهها منتظر ماند و این بازار به این سرعت به فضای موجود سیاسی که گفته می شود تا حدودی تلطیف شده نمی‌تواند واکنش نشان دهد.

پس برای اینکه آثار روانی دستاوردهای اخیر دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی را بخواهیم بر بازار مسکن ارزیابی کنیم حداقل 3 ماه زمان می برد.

مشاوران املاک نیز در خصوص تاثیر روانی رابطه ایران با آمریکا می گویند: بسیارى از مردم و حتی فعالان بازار مسکن تصور می کردند که تحولات سیاسى اخیر در روابط ایران و آمریکا در بازار مسکن نیز تاثیر بگذارد، اما می بینیم که بازار مسکن همچنان در رکود به سر مى برد و فعالان در انتظار آینده و اعلام سیاست هاى مالى جدید دولت در بخش مسکن هستند.

آنان می افزایند:تا زمانی که دولت یازدهم سیاستهای خود را برای بخش مسکن بطور مشخص اعلام و ارائه نکند، بازار مسکن نمی‌تواند رفتار خود را تنظیم کند. 

برخی از کارشناسان اقتصادی معتقد هستند بازار مسکن به عوامل محکم و قوی تر اقتصادی نیاز دارد تا علاوه بر رونق ساخت و ساز،قیمتها کاهش بیشتری داشته باشد. 

ظاهرا اقدام عملی قوی از سوی دولت می تواند بازار مسکن را از این وضعیت انتظار نجات دهد، تا علاوه بر رونق ساخت و ساز و خرید و فروش،قیمتها را به یک حالت متعادل خود بازگرداند.

خرید و فروش مسکن در حالی همچنان در رکود به سر می‌برد که به گفته مشاوران املاک قیمت‌ها اگر چه به کف خود رسیده، اما این بازار نیاز به یک محرک جدید برای خروج از رکود دارد تا متقاضیان مسکن از یک سو و سازندگان مسکن از سوی دیگر ترغیب به خرید و فروش و ساخت مسکن شوند.

آرام گرفتن بازار مسکن را از این جهت باید در این شرایط که نرخ ارز در حال کاهش است، مناسب دانست که می‌تواند از سفته بازی جلوگیری کند.

قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در برخی مناطق تهران

* آپارتمان نوساز در خیابان اشرفی اصفهانی متر مربعی 7 تا 8 میلیون تومان

*آپارتمان نوساز در سعادت آباد متری 10 میلیون تومان  

*آپارتمان نوساز در پاسداران متری 7 تا 15 میلیون تومان

*آپارتمان نوساز در ونک متری 9 تا 12 میلیون تومان

*آپارتمان نوساز در دولت متری 8،5 تا 9 میلیون تومان 

*آپارتمان نوساز در تهرانپارس متری 3،5 تا 4 میلیون تومان

 *آپارتمان نوساز در جنت آباد متری 5 میلیون تا5،5 میلیون تومان 

*آپارتمان نوساز در فلکه دوم صادقیه متری 5،5 میلیون تا 6،5 میلیون تومان 

*آپارتمان نوساز در آیت الله کاشانی متری 5،5 میلیون تا 6،5 میلیون

*آپارتمان نوساز در فاطمی (میدان گلها) متری 6،5 میلیون تا 7 میلیون

 *آپارتمان نوساز در افسریه متری 2،5 میلیون تا 3 میلیون تومان

*آپارتمان نوساز در خیابان شهید رجایی متری 3 میلیون تومان  

*آپارتمان نوساز در نازی آباد متری 3،5 میلیون تا 4 میلیون تومان

*آپارتمان نوساز در خانی آبادنو (شریعتی)متری 2،800 تا 3 میلیون تومان
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار