امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57429
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 83
مهدی‌رضا درویش‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات ...

مهدی‌رضا درویش‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات خاتمی پیرامون اتفاقات فرودگاه مهرآباد، گفت: کسانی که از تحریک‌کنندگان و عوامل فتنه 88 بودند، امروز حق ندارند به عنوان مدعی وارد شده و هر حرکت اعتراضی را با برچسب «سازماندهی شده» محکوم کنند.

وی افزود: این افراد در سال 88 و با سازماندهی خارجی کشور را تا مرز جنگ داخلی پیش بردند تا جایی که رژیم صهیونیستی خطاب به این افراد گفت اینان نمایندگان ما در داخل ایران هستند که علیه حکومت می‌جنگند.

درویش‌زاده در ادامه تصریح کرد: البته بنده معتقدم اعتراض به مکالمه تلفنی رئیس‌جمهور با اوباما می‌توانست در قالب بهتری انجام شود. اما این را هم باید بدانیم که آینده نشان خواهد داد که این اعتراضات بیهوده نبوده است.

این استاد دانشگاه تهران با اشاره به قابل اعتماد نبودن آمریکا، گفت‌:‌ کاش روحانی به این نکته توجه می‌کرد که آمریکایی‌ها در یک سال اخیر مرسی که به اسرائیل و عربستان و آمریکا خوش‌خدمتی تام و تمام می‌کرد را تحمل نکردند. حال روحانی چگونه می‌خواهد به آمریکا اعتماد کند؟

وی افزود: بر همین اساس و با توجه به عملکرد آمریکا عده‌ای اعتراض کردند که قطعا نباید این اعتراضات محکوم شود.

این عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با گلایه از قوه قضائیه، اظهار داشت: گلایه ما از قوه قضائیه این است که چرا کسانی که کشور را در سال 88 تا مرز جنگ داخلی پیش بردند و نظامی را که بر خون صدها هزار شهید بنا شده است، به تقلب متهم کردند و به حیثیت کشور لطمه زدند را محاکمه نمی‌کند.

درویش‌زاده تصریح کرد: وقتی قوه قضائیه با این افراد از جمله خاتمی برخورد نمی‌کند اینان از نجابت  نظام سوءاستفاده می‌کنند و چنین موضع‌گیری‌هایی را عنوان می‌کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه گفت: ما انتظار داریم که قوه قضائیه به وظیفه خود عمل کند و در این مورد هیچ بی‌توجهی نداشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از روحانی در خصوص استفاده از افراد دخیل در فتنه در کابینه خود، گفت: روحانی که تمام حوادث بعد از انقلاب را شاهد بوده و همچنین تلخی فتنه 88 را چشیده است حال چگونه از افراد دخیل در این فتنه در کابینه خود استفاده می‌کند.

وی پیرامون مذاکرات اخیر رئیس‌جمهور با اوباما گفت: روحانی نباید به حرکات مزورانه آمریکا امید داشته باشد و باید کلید نجات کشور را در داخل جست‌وجو کند.

درویش‌زاده با اشاره به پروژه اصلاح‌طلبان برای عبور از روحانی گفت: برخی اصلاح‌طلبان آدم‌های وفاداری نیستند. این افراد یک زمانی هاشمی را با عنوان عالیجناب سرخپوش معرفی می‌کردند و حال وی را کسی معرفی می‌کنند که می‌تواند کشور را نجات دهد. در حقیقت این افراد به روحانی به عنوان کاتالیزور نگاه می‌کنند.

مهدی‌رضا درویش‌زاده در پایان سخنان خود، خاطرنشان کرد: روحانی نباید به اظهارات اخیر خاتمی توجه کند و قوه قضائیه نیز در این خصوص باید به وظیفه خود عمل کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها