امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5743
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در پانصدو چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران که با حضور 13 نفر از اعضا برگزار شد، اعضای شورا بررسی دو فوریت طرح ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در پانصدو چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران که با حضور 13 نفر از اعضا برگزار شد، اعضای شورا بررسی دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ممنوعیت صدور مجوز ساخت و ساز در حریم برج میلاد را در دستور کار خود قرار دادند.

در همین زمینه حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به اجرای فاز دوم برج میلاد از سوی شهرداری تهران  اظهار داشت: دو هفته پیش جلسه‌ای با حضور اعضای شورا و برخی از نمایندگان شهرداری در خصوص چگونگی فاز دوم برج میلاد برگزار شد که به جمع بندی‌هایی نیز رسیدیم.

وی تصریح کرد در این جلسه که با حضور شهردار تهران نیز انجام شد، قالیباف تاکید کرد که هر تصمیمی که توسط کمیسیون عمران گرفته شود ما نیز از آن تبعیت می‌کنیم و آن را ابلاغ خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران شهر تهران اضافه کرد: متاسفانه طرحی که در دستور کار شهرداری تهران در زمینه اجرای فاز دوم برج میلاد قرار گرفته است، قابل قبول نبوده است و زحماتی که برای ساخت برج میلاد و این نماد در این عرصه کشیده شده است به باد خواهد رفت.

شکیب اضافه کرد: طرحی که از سوی شهرداری تهران برای فاز دوم برج میلاد در نظر گرفته است باعث می‌شود برج میلاد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: براساس گزارشات رسیده شده ارتفاع هتلی که مد نظر شهرداری است حدود 200 متر است که در واقع متر ارتفاع برج میلاد است و در واقع تا نزدیکی آنتن برج میلاد ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: در جلسه کمیسیون عمران قویأ به موضوع معماری ساخت و ساز در کنار برج میلاد انتقاد شد، چرا که معماری که مد نظر دوستان ما در شهرداری است به هیچ عنوان سنخیتی با معماری ایرانی اسلامی ندارد.

وی افزود: ما نباید به اطراف برج میلاد به دید اقتصادی نگاه کنیم چرا که شهر تهران آنقدر پتانسیل دارد که می‌توانیم در زمینه اقتصادی در دیگر جاهای شهر اقدام کنیم.

شکیب ادامه داد: مطمئنا طرحی که در حال حاضر در دست شهرداری تهران است به نماد برج میلاد در عصر حاضر لطمه می‌زند.

وی اظهار امیدواری کرد: با اراده کامل اعضا شورا، شهرداری از ساخت و ساز در کنار برج میلاد انصراف دهد.

رئیس کمیسیون عمران شهر تهران ادامه داد: شورا تاکیدی را نیز دارد که حتی انتقال خون در مجاورت به برج میلاد منتقل شود.

شکیب در ادامه با انتقاد از برخی از افرادی که در رسانه‌ها نفوذ دارد گفت: نباید به گونه‌ای عمل شود که به رسانه‌ها عنوان شود که این گونه مطالب را برای مخاطبان اطلاع رسانی نکنند.

شکیب با توجه به ظرفیت رسانه‌ها در سطح کشور گفت: حضور رسانه‌ها و خبرنگاران می‌تواند در بخش‌های مختلف کمک حال مسائل شهری و مدیریت آن باشند.

در ادامه جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه نامه‌ای کمیسیون عمران در خصوص مخالفت این کمیسیون در زمینه ساخت و ساز در حریم برج میلاد به شهردار تهران دیروز ارسال شد گفت:  در این زمینه نیز شورای شهر به طور جدی ورود پیدا کرده و مخالف ساخت و ساز در حریم برج میلاد تهران است.

وی به طرحی که قرار است در کنار برج میلاد اجرا شود اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شده این طرح نه تنها از سوی شهرداری بلکه از سوی سازمان سرمایه گذار نیز تهیه نشده است، بطوری که مسابقه‌ای بین 22 نفر برگزار شد و در نهایت 5 طرح در این مسابقه برنده شده است.

چمران ادامه داد: در هر صورت شهرداری تهران باید از ادامه این طرح انصراف دهد چرا که  در طرح اولیه که به تایید رسیده بود ارتفاع برج میلاد نیز مد نظر قرار داشت، اما طرحی که هم اکنون در دست مسئولان شهری است فراتر از برنامه و ارتفاع مورد نظر ساختمان در مجاورت برج میلاد است.

چمران تاکید کرد: شورای شهر تهران نیز سال گذشته و در مرداد ماه تاکید ویژه‌ای را در خصوص عدم اجرای این طرح داشت و هم اینک نیز تاکید می‌کنیم که نباید این طرح ادامه پیدا کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با تعامل شهرداری تهران و همچنین وعده با قول‌هایشان از ادامه اجرای پروژه در کنار برج میلاد انصراف و همچنین پوسترهایی که در خصوص اجرای فاز دو برج میلاد در تهران نصب شده است، جمع آوری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به اینکه در کشور ما نیروهای متخصص و معمار به اندازه کافی و وافی وجود دارد گفت: باید به گونه ای عمل شود که در اجرای پروژه‌های از پتانسیل متخصصین ایرانی استفاده شود.

وی ادامه داد چرا که استفاده از متخصصین خارجی در پروژه‌ها تمسخر فرهنگ ماست و این کار زشتی است که در چنین کشوری از معمارهای دیگر کشورها استفاده کنیم.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه جلسه با اشاره به جلسه گذشته‌ شورا که با حضور شهردار تهران برگزار شد گفت: در این جلسه به جمع بندی‌های نهایی خوبی رسیدیم و این در حالی بود که قالیباف نیز اصراری بر اجرای پروژه فاز دوم برج میلاد را نداشت.

وی با انتقاد از مدیران لایحه‌های شهرداری در خصوص تعامل و همکاری با شورای شهر گفت: اگر چه شهردار با اجرای طرح اشاره شده مخالف است، اما برخی از مدیران میانی همچنان با شورا مخالفت دارد که امیدواریم این مدیران هم سو با شهردار تهران به وظایف خود عمل کند.

دانشجو اظهار امیدواری کرد: شهرداری تهران بنرهایی را که در خصوص اجرای فاز دوم برج میلاد در بزرگراه همت نصب کرده را جمع آوری کند، دانشجو در ادامه به برخی از تماس‌های روزهای گذشته از سوی برخی از مدیران شهرداری و همچنین شرکت سرمایه گذار با برخی از اعضای شورا اشاره کرد و گفت: در این تماس‌ها افراد خواسته اند کارهای خود را توجیه کنند اما بنده به آنها اعلام می‌کنم که این کارها بی خود و بی فایده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین با حمایت از صحبت‌های شکیب در خصوص برخی از افراد که ممانعت می‌کنند از انتشار اخبار از سوی رسانه‌هاگفت: دل من نیز از این موضوع به درد آمده است چرا که بسیاری از خبرنگاران سوالاتی را از ما می‌پرسند اما شاهد هستیم که در رسانه‌ها، خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر نمی‌شود.

وی تصریح کرد:شان جراید به اصحاب رسانه و متخصصین این حوزه بالاتر از این صحبت‌ها است که به صورت گزینشی اخبار را منتشر کنند.

دانشجو به سلایق و نگاه‌های مختلف اعضای شورای سوم اشاره کرد و گفت: در حالی شاهد سلایق مختلف هستیم که در کنار این سلایق احساس صمیمیت و دوستی بین اعضای شورا بالا است.

در ادامه جلسه علیرضا دبیر عضو هئیت رئیسه شورای شهر از رئیس شورا درخواست کرد: گزارشی را در خصوص عملکرد شورای سوم با عدد و ارقام تهیه و در اختیار شهروندان قرار دهد.

وی تصریح کرد: شورای سوم در موضوعات مختلفی را از جمله حمل و نقل، طرح تمثیلی و .... پیگیری کرده است که باید عموم مردم از این موضوعات مطلع شوند.

احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه اگر چه برج میلاد از لحاظ معماری و شکل مشکل دارد، گفت: با توجه به این مشکلات باید از این نهاد حمایت شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌‌های برج میلاد با دیگر آثار قاجاریه و پهلویه این است که از تمام نقاط تهران، برج میلاد دیده می‌شود و این بخاطر این است که مکان خوبی برای ساخت این برج در نظر گرفته شده است.

حبیب کاشانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به صحبت‌های دانشجو و شکیب در خصوص گزینشی انتخاب کردن اخبار از سوی اهالی رسانه از رئیس شورای شهر تهران خواست در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام دهند، چرا که اینگوه مسائل به صاحت مقدس اصحاب رسانه توهین است.

به گزارش فارس پس از صحبت‌های اعضای شورای شهر، اعضا به دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ممنوعیت صدور مجوز ساخت و ساز در حریم برج میلاد به اتفاق آرا رای دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها