امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57431
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، متن یادداشت یوناتن بت‌کلیا دبیرکل اتحادیه جهانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، متن یادداشت یوناتن بت‌کلیا دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان و آلبرت کوچویی رئیس اتحادیه انجمن‌های آشوریان ایران به شرح زیر است:

جامعه جهانی آشوری تأسف و انزجار خود را از حادثه‌های درد‌انگیز و فاجعه‌ای که هر چند صباح یک بار در گوشه‌ای از جهان رخ می‌دهد، ابراز می‌دارد.

طلیعه منحوس این حرکت‌های نفرت‌انگیز، که با چاپ کتاب آیات شیطانی آغاز و ناقوس مرگبار آن با اهانت تصویری به ساحت پیامبر اسلام به صدا در آمد، اهانتی زنجیره‌ای است که تنفر جهانیان را سبب شده است.

سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان حرکت تنفرآمیزی دیگری بود که به مدد یک روحانی‌نما به قصد تداوم بخشیدن به حرکت مغول گون کتاب سوزان، آغاز شد، که از بخت خوش در نطفه خفه شد.

این سفر مرگبار و نفرت‌انگیز به جنایتی دردناک انجامید، قتل و عام مسیحیان و روحانیون در کلیساها، معابد و دیرهای آشوری در عراق، به دنبال منفجر کردن مساجد و اماکن مقدسه مسلمانان و قتل و عام مسلمانان در میانمار تداوم یافت.

با تأسف مدعیان حقوق بشر و دموکراسی برای خاموش کردن این آتش خانمان‌برانداز و رسواساز همتی نکردند، از این رو دامنه آن گسترش یافت و به ترور، انفجار، قتل و عام مسلمانان و مسیحیان و به ویژه شخصیت‌های برجسته روحانیان ادیان الهی انجامید.

سر بریدن روحانیان در برابر دوربین‌های رسانه‌ها، بس نبود که ناگهان روستاییانی مسیحی در سوریه و پس از آن در پاکستان به آتش سپرده شدند.

تردیدی نیست که رویکرد امروز امپریالیسم جهانی به دین‌ستیزی و کشتار بی‌رحمانه دین‌باوران آتش جنگی تازه و خانمان‌سوز را شعله‌ور می‌کند، از این رو سخت خواستاریم تا نیروهای امپریالیستی سلطه خود را از سرزمین‌های چون سوریه که دین‌باوران را از هر اعتقادی در کنار هم به زندگی مسالمت‌آمیز فراخوانده بود، رها کنند تا آنها در صلح رنگ زندگی را شاهد باشند.

جامعه جهانی آشوری‌ها اکنون که هدف این آتش افروزان، معتقدان و متدینان به ادیان الهی قرار گرفته‌اند مراتب انزجار و تأسف خود را از این اقدام جنایت‌آمیز ابراز می‌دارد و آن را محکوم می‌کند، امید است جامعه بیدار و آزاده، این حرکت منحوس را خاموش کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها