امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 28
۰۷:۳۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57433
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 118
محمدرضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اقدام برخی رسانه‌های ...

محمدرضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اقدام برخی رسانه‌های دولت در مطرح کردن نظرسنجی در موضوع رابطه با آمریکا افزود:  اگر نظرسنجی قرار است صورت گیرد باید با ریکرودی کارشناسی و محاوره‌ای ایجاد شود نه اینکه بدون اهمال نظر اهالی فن و کارشناسان مسائل سیاسی باشد زیرا در غیر این صورت این گونه نظرسنجی‌ها به جای رویکرد مثبت، بازتاب منفی برای روابط دیپلماتیک ما به همراه خواهد داشت.
وی افزود: در مسائل استراتژیک در وزارت خارجه، تصمیم‌گیری باید بر عهده کسانی باشد که دراین امر تخصص دارند، زیرا در برقراری روابط دیپلماتیک باید بسیاری از مسائل امنیتی برسی موشکفانه شود به همین دلیل نمی‌توان با یک نظر سنجی روابط دیپلماتیک با کشوری همچون آمریکا را تایید ورد کرد.
محسنی ثانی، ادامه داد: روایط دیپلماتیک ایران و آمریکا زمانی به سرانجام می‌رسد که آمریکا سیاست خارجی  عدلت محوری  را جایگزین  سیاست خصمانه خود کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه آمریکا باید دست از رفتار مخاصمه‌آمیز خود با نظام انقلاب اسلامی ما بردارد، افزود: چالش‌های میان ایران و آمریکا در سه دهه گذشته تحت تاثیر اقدامات تجاوز گرایانه آمریکا  تیره شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار