امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57439
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، فرزاد بزرگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سالن قلم دانشگاه علوم پزشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، فرزاد بزرگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سالن قلم دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: مرکز فوریت‌های پزشکی مازندران بیش از 70 پایگاه را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه پنج مرکز پیام هم در استان فعالیت می‌کنند، بیان داشت: 100 دستگاه آمبولانس به صورت مستقیم و غیر مستقیم، پایگاه‌های امداد را پشتیبانی می‌کنند.

بزرگی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 67 هزار ماموریت توسط اورژانس انجام شد، گفت: حدود 35 درصد از این ماموریت‌ها تصادفی بودند.

وی با بیان اینکه در 6 ماه امسال بیش از 35 هزار ماموریت انجام دادیم، تصریح کرد: بعد از ماموریت‌های تصادفی، بیماران قلبی در ردیف دوم ماموریت‌های اورژانس قرار دارد.

بزرگی یادآور شد: این موضوع هشداری است که مردم تحرک بیشتری داشته و به وضعیت غذایی خود رسیدگی کنند.

این مسئول با بیان اینکه امسال 408 مورد ماموریت غرق‌شدگی داشتیم، افزود: 96 مورد سر پایی درمان و 183 مورد به بیمارستان اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی اصلی ما در اورژانس، مشکلات اعتباری، کمبود نیروی متخصص و تعداد نیروها است، تصریح کرد: بودجه اورژانس هر سال به نسبت کاهش می‌یابد و سال گذشته سه میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم.

بزرگی با بیان اینکه با 30 درصد کسری نیروی متخصص مواجه هستیم، متذکر شد: شاید 10 درصد از این کسری نیرو، قابل جبران باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیزات اورژانس، نسبت به کشور در وضعیت بهتری قرار داریم، اظهار داشت: نیاز است آمبولانس‌های جدید جایگزین شود.

رئیس اورژانس مازندران با بیان اینکه ماهانه یک آمبولانس از رده خارج می‌شود، گفت: عمر مفید هر دستگاه آمبولانس حدود 12 سال است و سالانه 250 میلیون تومان هزینه تعمیر و نگهداری آمبولانس پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: شهرهای ساری، قائمشهر و آمل بیشترین ماموریت‌های اورژانس را داشته‌اند.

بزرگی با بیان اینکه حدود 70 درصد تماس‌ها با اورژانس، تماس اشتباهی است، گفت:‌ درصد زیادی از این تماس‌ها با نیت ایجاد مزاحمت است.
انتهای پیام/86007/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها