امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57441
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در حاشیه همایش یوزپلنگ آسیایی در جمع خبرنگاران درباره احداث جاده بافق و مشکلات پیرامون آن، اظهارداشت: در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در حاشیه همایش یوزپلنگ آسیایی در جمع خبرنگاران درباره احداث جاده بافق و مشکلات پیرامون آن، اظهارداشت: در حال حاضر پیگیر این موضوع هستیم و به محض اینکه بررسی‌ها صورت گرفت نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان محیط زیست همچنین در خصوص تخریب‌ جنگل‌های ارس خراسان شمالی، بیان داشت: زمانی که وارد کار شدم بخش عمده‌ای از این جنگل‌ها تخریب شده بود و از فرمانده کل ناجا کمک گرفته و قرار شد که باقی‌مانده مسیر جاده که قسمت کوچکی از کل کار را تشکیل می‌دهد، با هماهنگی سازمان محیط زیست ساخته شود که امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی درباره کمبود محیط‌ بان در مناطق و زیستگاه‌های یوز بیان داشت: درصدد هستیم در خصوص افزایش محیط‌بانان اقدام و از آنها حمایت کنیم. همچنین باید بگویم همه مشکلات و حفاظت‌ها مناطق بر عهده محیط‌بانان نیست بلکه این موضوع مدیریتی است، بنابراین قطعا باید محیط‌بانان را توانمند کنیم.

*تعداد محیط‌بانان کم است 

ابتکار با بیان اینکه تعداد محیط‌بانان کم است و با مساحت مناطق یکسان نیست، ادامه داد: این موضوع نیازمند اراده و عزم جدی است که استانداران این منطقه نیز باید توجیه و حامی محیط‌بانان باشند.

*حفاظت از محیط زیست مشارکت همه مردم را می‌طلبد 

معاون رئیس جمهور در خصوص اقدام نمادین آندرانیک تیموریان ورزشکار که از پروانه‌ای حفاظت کرد، با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست مشارکت همه مردم را می‌طلبد ابراز داشت: اقدام این ورزشکار یک اقدام نمادین بود که با این کار می‌توان تمام کسانی که فعالیت اقتصادی و ورزشی دارند را نسبت به حفاظت از محیط زیست ترغیب کرد.

وی در خصوص شکارهای غیرمجاز افزود: برخی از شکارچیان اسلحه دارند و به راحتی در مناطق تردد می‌کنند که باید به آنها تذکر و آموزش داد تا تخلف‌ها به حداقل برسد.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: در دوره قبل بیمه تکمیلی محیط‌بانان به سرانجام رسید که ما عواقب آن را تحمل کرده‌ایم تا مشکلات آنها به خصوص مشکل درمانی‌شان کاهش یابد.

ابتکار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در خصوص افزایش حقوق محیط‌بانان اقدامی صورت گرفته با توجه به اینکه دارایی با این موضوع مخالف است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در این راستا راهکاری بیابیم.

*راه‌اندازی صندوق ملی محیط زیست

وی در ادامه سخنان خود درباره راه‌اندازی صندوق ملی محیط زیست بیان داشت: از این پس دوستداران محیط زیست، متخصصان و علاقه‌مندان می‌توانند به سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از گونه‌ها و دیگر اقدامات زیست‌محیطی کمک کنند و ما از آنها دعوت می‌کنیم چرا که در حال حاضر محیط زیست دچار مشکل است و در معرض تهدید قرار دارد. بنابراین ما با روی باز از پیشنهادات کارشناسان و سازمان‌های مردم‌نهاد استقبال می‌کنیم.

*لایحه‌ حفاظت از تالاب‌های کشور به مجلس تقدیم می‌شود 

رئیس سازمان محیط زیست در خصوص وضعیت دریاچه هامون اظهار داشت: به زودی لایحه‌ حفاظت از تالاب‌های کشور به مجلس تقدیم می‌شود تا به قانون تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: در واقع به غیر از دریاچه هامون، حورالعظیم، بختگان و حتی میقان اراک هم دچار مشکل هستند که به دلیل مدیریت نادرست منابع آب و کاهش بارندگی که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها