امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57448
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛عبدالرضا رحمانی‌فضلی در دیدار با رئیس پلیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛عبدالرضا رحمانی‌فضلی در دیدار با رئیس پلیس الجزایر که در محل ستاد مبارزه با موادمخدر برگزار شد، گفت: نگاه مردم ایران به مردم الجزایر به دلیل مشترکات فراوان انقلابی، دینی، فرهنگی و... مثبت است و ما امیدواریم روابط بین دو ملت بیشتر و گسترده‌تر شود، ما نیز علاقه‌مند به انجام فعالیت‌ها اقتصادی و سرمایه‌گذاری در الجزایر هستیم.

وی یادآور شد: از نظر تاریخی روابط خوبی با الجزایر داریم؛ زیرا این کشور در مقاطع مختلف با موضع‌گیری‌های خود از جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده‌ است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تحولات اخیر در سوریه گفت: موضع‌گیری‌‌های کشور الجزایر در سوریه نیز قابل قبول است و موضع‌گیری‌ شما در این خصوص که مشکلات سوریه باید توسط مردم آن کشور و در داخل کشورشان و بدون دخالت خارجی‌ها حل شود، کاملاً درست و مورد تأیید است.

رحمانی‌فضلی در ادامه بر گسترش سطح همکاری‌ها در حوزه عملیاتی بین دو کشور تأکید کرد و افزود: دولت جدید ایران علاقه‌مند است در سیاست خارجی فعالیت‌هایش را بیشتر و فضای بهتری را ایجاد کند که در این خصوص اولویت اول، برقراری ارتباط با کشورهای اسلامی است.

وی در ادامه، رابطه ارگان‌های انتظامی دو کشور را خوب ارزیابی و تأکید کرد: آموزش نیروهای عمل‌کننده در برخورد با پدیده موادمخدر از مهمترین حوزه‌هایی است که باید به آن توجه جدی شود، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و اقتدار خوبی در کشور برخوردار است و همچنین تجربیات خوبی در حوزه‌های مرتبط با مواد مخدر دارد که می‌توان از این تجربیات استفاده مطلوب کرد.

وی با بیان اینکه ایران اولین قربانی پدیده موادمخدر است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر به تنهایی بار سنگین مبارزه با ترانزیت مواد مخدر را از مبدا افغانستان به دنیا به دوش می‌کشد و در این راه هزینه‌های مادی و معنوی زیادی پرداخت کرده‌ است و بسیاری از نیروهای امنیتی و انتظامی کشورمان در این راه شهید و مجروح شده‌اند، لذا تمام کشورها باید وارد میدان مبارزه شده و در آن مشارکت و احساس مسئولیت کنند تا این مبارزه به سرانجامی نیکو برسد.

وی با بیان اینکه ایران به حوزه‌های مرزی به خصوص مرزهای شرق کشور اشراف کامل دارد، افزود: اقدامات بسیار خوبی در مرزهای شرقی صورت گرفته و با تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی و همچنین انسداد مرزهای شرقی مسیر انتقال مواد مخدر به سمت دریا سوق پیدا کرده ‏است که ما تلاش می‌کنیم تا با تجهیز مناسب‌تر نیروهای عمل‌کننده، بتوانیم با شدت بیشتری با این پدیده برخورد کنیم.

ایران همچون سپری ایمن، مانع از ترانزیت موادمخدر به دنیا می‌شود

همچنین در این دیدار، سرلشکر عبدالغنی الحامد رئیس پلیس الجزایر گفت: حضور ما در تهران ناشی از یک اراده قوی برای پیشبرد مناسبات بین دو کشور در تمام حوزه‌های مورد علاقه است.

وی افزود: کمک اروپا در مبارزه با موادمخدر فقط به تبادل اطلاعاتی است که با اینترپل داریم و کمک دیگری ندارد، و در این میان تنها جمهوری اسلامی ایران سپری ایمن است که با تلاش و مجاهدت خود مانع از ترانزیت موادمخدر به دنیا می‌شود.

رئیس کل پلیس الجزایر به خطرات و تهدیداتی که دو کشور با آن روبه‌رو هستند، اشاره و عنوان کرد: همکاری‌ها بیشتر بر مبادله اطلاعات و تجربیات بین دو کشور استوار است و ما خواستار گسترش این همکاری‌ها هستیم.

وی گفت: در بازدیدی که از حوزه مبارزه با موادمخدر و دیگر حوزه‌های انتظامی ایران داشتیم، شاهد دستاوردهای عظیمی بودیم که ایران به آن نایل شده و این موجب افتخار است.

الحامد همچنین در خصوص وضعیت کشفیات مواد مخدر در کشورش افزود: کشفیات پلیس الجزایر در 6 ماهه اول امسال بالغ بر 153 تن انواع موادمخدر بوده است که از راه‌های دریا و صحرای آفریقا منتقل می‌شود.

وی افزود: معتقدیم امنیت مقوله‌ای مشترک بین ۷ کشور همسایه در منطقه است و فقط در صورتی امنیت پایدار در منطقه به وجود می‌آید که تمام همسایه‌های ما دارای امنیت قابل قبولی باشند که متأسفانه با مشکلاتی مانند تروریسم و ترانزیت موادمخدر از سوی بعضی از همسایگان خویش درگیر هستیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها