امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57471
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فرشاد حیدری در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل بانک ملی با اشاره به اقدامات ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فرشاد حیدری در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل بانک ملی با اشاره به اقدامات انجام شده در این بانک اظهار داشت: در ابتدای حضور من در بانک ملی مسائلی مانند فروش ارز بانک مرکزی در کشور امارات و پدیده بانکی سال 90 وجود داشت و همچنین پرونده‌های زیادی برای برخی مدیران این بانک تشکیل شده بود.

وی افزود: جوی بوجود آمده بود که امکان کاهش اعتبار بانک هدف گرفته بود از طرف دیگر برخی رقبا می‌خواستند جایگاه بانک را از رتبه اول به دوم یا سوم تنزل دهند.

مدیرعامل سابق بانک ملی با اشاره به بازداشت برخی مدیران بانک ملی در آن دوره در پی وقوع فساد بانکی ۳۰۰۰ میلیارد گفت: حل و فصل کردن این کارها و اداره این بانک کار بی‌نظیری بود که توانستیم به تدریج این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این بانک گفت: در سال 90 و 91 رشد منابع بانک نسبت به سایر بانک‌ها بیشتر بود و همین مسئله موجب تثبیت موقعیت بانک شد، عدم وصول منابع موجب شده بود که 12 هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی برداشت شود که موجب ایجاد عدم تعادل در منابع و مصارف بانک شده بود.

حیدری افزود: در این مدت یکی از برنامه‌های بانک ساماندهی مطالبات معوق بود بطوریکه مطالبات معوق از 17 هزار میلیارد تومان به 11.8 هزار میلیارد تومان رسید.

وی اقدام دیگر دوره مدیریتی خود را اصلاح ساختار ستادی بانک ملی عنوان کرد و گفت: با تلاش صورت گرفته اصلاح ساختاری در بدنه سنگین ستادی بانک انجام شد و سبک‌سازی ساختار در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سابق بانک ملی با بیان اینکه بانک ملی 16 هزار میلیارد ریال به بانک مرکزی بدهکار بود گفت: با همراهی‌های خوب بانک مرکزی و مجمع عمومی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار این موضوع مرتفع شد.

وی افزود: ساماندهی شرکت‌ها و زیر مجموعه بانک یکی از اقدامات انجام شده در دو سال اخیر بود که با این اقدام منابع شرکت‌ها 100 درصد افزایش یافت، فروش اموال مازاد در دستور کار بود که جا دارد این کار ادامه پیدا کند.

مدیرعامل بانک ملی با اشاره به افزایش سرمایه این بانک گفت: سرمایه بانک ملی از 22 هزار میلیارد ریال به 99 هزار و 600 میلیارد ریال در پایان سال گذشته رسید که این اقدام پشتوانه بانک را برای فعالیت‌های بانکی محکم می‌کند.

فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری الکترونیک اقدام دیگری بود که حیدری عنوان کرد و در این باره گفت: در آینده‌ای نزدیک 100 درصد عملیات پرداخت تسهیلات در بانک ملی به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌شود که این مسئله تأثیر مهمی بر روند فعالیت‌های بانکی خواهد داشت.

وی افزود: ایجاد شعب شهاب ملی برای فعالیت‌های 24 ساعته بانک و همچنین حذف کارت‌های اعتباری از جمله اقدامات دیگر بانک در این مدت بوده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها