امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57496
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه پایان «نمایش مضحک» کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه پایان «نمایش مضحک» کنگره این کشور را خواستار شد.

دولت آمریکا از هفته گذشته در پی ناتوانی نمایندگان کنگره در تصویب بودجه، تعطیل شده است. طرح خدمات درمانی مورد حمایت اوباما و دموکرات‌ها اصلی‌ترین عاملی است که به عدم توافق در مورد بودجه منجر شده است. مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، لایحه‌ بودجه‌ای بدون تخصیص اعتبار به طرح خدمات درمانی را تصویب کرده و در مقابل مجلس سنا با اکثریت دموکرات از تصویب این لایحه سر باز می‌زدند.

در پی تعطیلی دولت فدرال آمریکا، حدود 800 هزار کارمند به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده شده‌اند. بیش از 1.3 میلیون کارمند هم باید بدون دریافت حقوق به کار خود ادامه دهند.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در پی تعطیلی دولت فدرال، سفر خود به شرق آسیا را نیز لغو کرده است. وی قرار بود در این سفر در اجلاس سران کشورهای حوزه آسیا اقیانوسیه شرکت کند. «جان کری» وزیر خارجه به نیابت از وی در این اجلاس حاضر شده است. کری امروز با وجود آنکه تعطیلی دولت را «رخدادی گذرا» توصیف کرد، اما گفت تداوم یا تکرار این تعطیلی جایگاه جهانی آمریکا را تضعیف می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها