امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57508
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای آمریکا، در حالی که دولت آمریکا همچنان در تعطیلی به سر می‌برد، بسیاری از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای آمریکا، در حالی که دولت آمریکا همچنان در تعطیلی به سر می‌برد، بسیاری از کارشناسان نگران پدیدار شدن بحران جدیدی هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید پول دولت برای پرداخت صورت حساب‌های خود روز 17 اکتبر به پایان خواهد رسید، مگر آنکه رئیس جمهور اوباما و کنگره آمریکا برای اجازه دادن به دولت برای اینکه پول قرضی بیشتری بگیرد، با هم به توافق برسند که این مورد می‌تواند بر وام دهندگان، وام گیرندگان و سرمایه گذاران در سطح دنیا تاثیر گذار باشد.

گزارش وزارت خزانه داری آمریکا می گوید، یک لحظه غفلت می‌تواند بازارهای اعتباری را فلج کرده و باعث کاهش ارزش دلار شود و همچنین نرخ بهره را افزایش داده و باعث بحران اقتصادی دیگری شود.

پنج سال پیش نیز در آستانه رکود بزرگ، سرمایه گذاران در رقابت با یکدیگر در فروش سهام خود باعث سقوط شدید ارزش سهام شدند.

استن کالندر اقتصاددان آمریکایی با اشاره به اینکه اوضاع فعلی باعث فاصله گرفتن سرمایه گذاران بین المللی از آمریکا خواهد شد، گفت: همه این را می‌دانند، این صخره مستحکم اقتصادی، این صخره استوار نظام سیاسی، بسیار شکننده به نظر می‌رسد و آن اعتماد شما را سلب خواهد کرد.

این بدان معناست که اگر آنها روی پولی که باید در زمان صحیح پس داده شود، حساب باز کنند، پس می‌توانند بگویند شما همه چیز را می‌دانید،آن کار ارزش این ریسک را ندارد.

جوزف میناریک مدیر گروه تحقیقات کمیته توسعه اقتصادی هم با بیان اینکه خسارت ناشی از یک اشتباه می‌تواند تا مدت ها باقی بماند، گفت: تمامی احتمالات ممکن، اعتبار خزانه دولت آمریکا را در نگاه وام دهندگان برای مدت زمان بسیار طولانی خدشه دار خواهد کرد. اعتماد یک بار از دست رفته است و بدست آوردن آن بسیار مشکل است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها