امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57526
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در بازدید از پروژه‌های عمرانی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علی محمدی در بازدید از پروژه‌های عمرانی بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان با ابراز رضایت از روند پیشرفت این پروژه‌های‌، گفت: با تکمیل پروژه تالار احسان ماندگار درشهر کرمان به عنوان پروژه‌ای عام المنفعه، اعتمادمردم به وقف بیشتر می ‌شود و در آینده شاهد وقف‌های ارزشمندی از طرف خیرین خواهیم بود.

وی در بازدید از باغ‌های پسته موقوفه ظهیرالدوله، روند رسیدگی و احیاء این باغات را بسیار خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: تلاش‌های صورت گرفته در جهت افزایش محصول پسته در باغات موقوفه، نتیجه‌اش در بخش‌های درمانی، پزشکی، کمک به فقرا، حوزه‌های علمیه و... مشهود خواهد بود.

حجت الاسلام محمدی با اعلام اینکه در شش ماهه دوم سال رشد چشمگیری را در فعالیت‌های اوقاف شاهد خواهیم بود، افزود: برای تحقق برنامه‌ها در 6 ماهه دوم سال‌، مدیران ستادی باید در استان‌ها و شهرستان‌ها حضور مستمر و اثر بخش داشته باشند

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه فلسفه حضور معاونین و مدیران کل سازمان اوقاف را در استان صرفاً به منظور حل مشکلات پیش روی استان دانست و گفت: با این شیوه ،امور در یک مدار قرار می‌گیرد و در شش ماهه دوم سال، رشد چشمگیری را در فعالیت‌های اوقاف شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه آموزش در سازمان اوقاف یک ضرورت است، افزود: موضوع آموزش کارکنان باید با جدیت کامل پیگیری شود و فقط به صدور دستورالعمل نباید اکتفاء کرد و این امر باید به صورت مستمر در شهرستان‌ها پیگیری و اجراء شود.

وی اخلاق، رفتار و برخورد مناسب مدیران اجرایی در امامزادگان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: رفتار نابجای یک خادم ممکن است تمام زحمات و فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی در یک امامزاده را زیر سوال ببرد و عکس آن، یک برخورد مناسب می‌تواند، خیلی از کمبودها و ضعف‌ها را جبران کند.

حجت الاسلام محمدی توجه به ضریح مطهر امامزادگان به عنوان تنها راه درآمد بقاع متبرکه را اشتباه دانست و ادامه داد: هر امامزاده رقباتی دارد که متأسفانه در بسیاری از موارد مشاهده شده است، مورد بی توجهی مدیران و هیئت أمناء قرار گرفته‌اند لذا باید با مدیریت صحیح، این رقبات به سمت درآمد زایی برای امامزادگان هدایت شوند.

وی سامانه جامع بقاع متبرکه و موقوفات را مفید‌ترین ابزار مدیریت در سطح کلان جامعه توصیف و خاطرنشان کرد: این سامانه هماهنگی جامع و کاملی را بین بخش‌های مختلف سازمان ایجاد کرده است و مدیران با علم به این موضوع، باید توجه ویژه‌ای را در بازبینی وقف نامه‌ها و ثبت و اجرای دقیق نیات اعمال کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها