امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5753
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رسول خادم در جریان پانصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر که صبح امروز با حضور 14 نفر از اعضا برگزار شد با اشاره به مصوبه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رسول خادم در جریان پانصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر که صبح امروز با حضور 14 نفر از اعضا برگزار شد با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص اینکه 50 درصد از منابع پایدار شهر تهران به دیگر شهرها تحمیل شود گفت: این کار منطقی و صحیحی نیست چرا که منابع تهران مربوط به همین شهر است.

وی تصریح کرد: با تعامل شورای شهر و شهرداری به سمت درآمد‌های پایدار در شهر تهران حرکت کرده‌ایم که این مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق نگرانی‌هایی را برای شهر ایجاد کرده است.

خادم خاطرنشان کرد: لزومی ندارد 50 درصد از منابع پایدار شهر تهران در دیگر شهرهای کشور تقسیم شود که امیدواریم نمایندگان مجلس در این زمینه دقت لازم را داشته باشند که اگر قرار است درآمد‌های پایدار وجود داشته باشد شرایط را برای شهرهای دیگر نیز فراهم کنیم نه اینکه به گونه‌ای عمل کنیم که درآمد‌های پایدار تهران را در شهرهای دیگر تقسیم کنیم چرا که این مصوبه تاثیرات منفی‌ای را در پی خواهد داشت.

در ادامه جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌های ما این است که در شهر درآمد‌های پایدار داشته باشیم چرا که اگر این امر صورت نگیرد شهرداری به بخش درآمد‌های ناپایداری و فروش تراکم می‌رود که این موضوع باعث نگرانی‌هایی خواهد شد.

چمران اضافه کرد: بنده وقتی از مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس باخبر شدم تماس‌هایی را با برخی از نمایندگان جهت اصلاح این مصوبه داشته‌ام که امیدواریم این امر صورت بگیرد.

به گزارش فارس معصومه ابتکار دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس گفت: باید در این زمینه اقدامی عملی و فراتر از تذکر و بر اساس قانون و ضرورت از حقوق مردم تهران اتفاق بیفتد.

وی از رئیس شورای شهر تهران درخواست کرد به صورت کتبی تذکری را در خصوص این مصوبه برای رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

ابتکار خاطرنشان کرد: پیشنهاد دارم متنی را آماده و اعضای شورای شهر آن را امضا کنند و نگرانی‌های خود را در خصوص مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مطرح کنند.

وی افزود: تهران به لحاظ شاخص‌های سلامت، آلودگی هوا و محیط زیست شرایط بدی را دارد و در واقع جمعیت حدود 8 میلیون و 500 هزار نفری از شاخص‌های مطلوب کیفیتی در تهران برخوردار نیستند و مطمئنا این مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق آسیب‌های جدی‌ای را به برنامه‌های تهران می‌زند.

در ادامه جلسه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران گفت: در همین زمینه و تا پایان جلسه امروز نامه‌ای را آماده و با امضای اعضای شورا به رئیس مجلس ارسال خواهیم کرد و مخالفت خود را در خصوص تقسیم 50 درصد از منابع پایدار شهر تهران به دیگر شهرها را اعلام خواهیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها