امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57534
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، برخی منابع دیپلماتیک آگاه گفتند که هیئت‌های چند کشور اروپایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، برخی منابع دیپلماتیک آگاه گفتند که هیئت‌های چند کشور اروپایی طی چند هفته گذشته به دمشق سفر کرده و پیام‌هایی به مقامات سوریه ابلاغ کردند مبنی بر اینکه دولت‌های این کشور از مواضع خود در قبال سوریه عقب‌نشینی کرده‌اند.

این کشورها اعلام کردند که اطمینان حاصل کرده‌اند آنچه در سوریه روی می‌دهد جنگ علیه تروریسم است و برخی پیام‌ها نیز شامل اعتراض به اشتباه بودن مواضع و سیاست‌های غربی در قبال سوریه و تمایل آنها برای احیای روابط با سوریه بود.

این پیام‌های اروپایی همچنین حاوی درخواست همکاری برای مبارزه با تروریسم به خصوص در زمینه تعقیب و پیگیری فعالیت‌های گروه‌های القاعده است که عناصری با تابعیت این کشورها نیز عضو این گروه‌ها هستند و به همین دلیل مسئولان اروپایی ترس از این دارند که فعالیت‌های این گروه‌ها به کشورهایشان امتداد یابد و یا اینکه عناصری از این گروه‌ها به اروپا انتقال پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، هیئت‌‌های اروپایی در توجیه خصومت کشورشان علیه سوریه گفتند که در ابتدای حوادث سوریه، اطلاعات غلط به دست آنها رسیده است و اینکه نسبت به روابط با آمریکا حریص بوده‌اند.

این منابع گفتند که مقامات سوریه نیز هر گونه همکاری جدی با این کشورها را به اعلام علنی مواضع سیاسی خود و یا دستکم اعتراف به اینکه دولت ملی سوریه وارد جنگ علیه تروریسم شده است، مرتبط کردند که این امر نیز مستلزم آن است تا این کشورها صریحا حمایت از گروه‌های تروریستی اعم از تسلیحاتی و مالی را محکوم کرده و هر گونه طرحی در این باره را تحریم نمایند.

بر پایه این گزارش، برخی از هیئت‌های اروپایی از مقامات سوریه برای اعلام این موضع خود مهلت خواستند زیرا دولت‌های آنها از تغییر مواضع علنی خود در زمان کنونی ترس دارند و به یک مهلت زمانی برای بازنگری در مواضع خود با هدف تغییر تدریجی مواضع سیاسی خود نیاز دارند و اینکه کانال‌های ارتباطی همچنان با دمشق برقرار باشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار