امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57541
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا با حضور سردار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران از آرزوی خود برای تبدیل شدن لباس سپاه به خلعت شهادت گفت و اظهار کرد: تقدیر بر این بود که بمانیم و در حسرت افتخار بزرگ شهادت بسوزیم، اما هنوز امیدواریم خدا این لیاقت را به ما بدهد که از قافله شهدا عقب نمانیم. 

وی با بیان اینکه آرزو داشتم در طول خدمت خود در سپاه عاشورا به عنوان دومین فرمانده این مجموعه به درجه شهادت نائل شوم، افزود: اما این آرزو برایم محقق نشد در حالی که وقتی در سال 59 به سپاه تبریز آمدم هرگز فکر نمی‌کردم پا جای کسی بگذارم که اسمش مهدی باکری است.
سردار پورجمشیدیان تصریح کرد: به سپاه مقدس عاشورا با شخصیت یگانی و جایگاه یگانی خودش، با آمدن و رفتن افرادی مثل بنده خدشه‌ای وارد نمی‌شود شاکله‌ای که شهدای این لشکر پایه‌ریزی کرده‌اند، باعث شده است این سپاه هر روز پر عظمت‌تر گشته و بر عزت و اقتدارش افزوده شود.

وی از مسئولان و مردم آذربایجان در حالی که اشک از چشمانش جاری می‌شد، به عنوان نوکر 3 خواسته‌اش را مطرح کرد.

سردار پورجمشیدیان از مردم آذربایجان خواست، اول برایم دعا کرده تا به آرزوی دیرینه خود که همانا شهادت در لباس پاسداری است برسم تا عاقبت به خیر شوم.

وی افزود: دوم اینکه مزار من را در گلزار شهدای وادی رحمت و در کنار آرامگاه شهید باکری دفن کنید.

فرمانده سابق سپاه عاشورا از مسئولان شهر تبریز خواست در قطعه گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برایش جا نگه دارند.

پورجمشیدیان با بیان اینکه توفیق تولد در آذربایجان و تبریز را نداشته‌ام اما خود را یک آذربایجانی می‌دانم و از شورای شهر تبریز می‌خواهم من را به عنوان شهروند افتخاری قبول کنند.

فرمانده سابق عاشورا بار دیگر از همرزمان و مسئولان خواست دعا کنند در لباس پاسداری به درجه رفیع شهادت برسد چون هیچ مقام و عاقبت به خیری بالاتر از شهادت نیست.

علی‌اکبر پورجمشیدیان برادر دو شهید به نام‌های مهدی و جلال پورجمشیدیان است که در دوران دفاع مقدس به درجه شهادت نائل آمدند.

وی از دوران دانش‌آموزی و دوران جوانی در حرکت‌های انقلابی فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد و بعد از انقلاب در سال 1358 به عضویت در سپاه پاسداران درآمد.

پورجمشیدیان در لشکر 27 حضرت رسول (ص) آغاز به خدمت کرد تا اینکه در سال 1361 به لشکر 31 همیشه پیروز عاشورا آمد و در کنار شهید مهدی باکری به دفاع از اسلام و انقلاب پرداخت.

وی بعد از پایان جنگ به عنوان مسئول نظارت نمایندگی نیروی زمینی سپاه، مسئول حقوقی بازرسی نیروی زمینی سپاه و مدتی در بنیاد تعاون سپاه خدمت کرد.

از سال 1380 تا 1386 معاون هماهنگ‌کننده لشکر 31 عاشورا، از سال 1386 تا 1387 جانشین لشکر 31 عاشورا و از سال 1387 تا مهر ماه 92 به عنوان فرمانده سپاه عاشورا مشغول به فعالیت بوده است.

بر اساس این گزارش سعید حاجی‌زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: فردا در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان فرمانده سابق سپاه عاشورا به عنوان شهروند افتخاری تبریز انتخاب می‌شود.

وی افزود: در این نشست که با حضور پورجمشیدیان برگزار می‌شود همچنین از خدمات وی در لشکر 31 عاشورا توسط اعضای شورای اسلامی شهر تبریز تجلیل خواهد شد.
انتهای پیام/60001/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها