امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57556
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 141
سید محمدعلی موسوی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به مناسبت هفته ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

سید محمدعلی موسوی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به مناسبت هفته ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد عملکرد نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر گفت: ناجا در سالهای اخیر عملکرد مثبتی به خصوص در برخورد با ناهنجاری‌ها، ولگردان، مزاحمان نوامیس و مردم و کاهش تلفات رانندگی داشته است.

موسوی تأکید کرد: در حوزه برخورد با قاچاق کالا نیز عملکرد 5 سال اخیر ناجا خوب و قابل قبول بوده است.

وی با اشاره به افزایش مسافرت‌ها در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشهای راهور و با عنایت به افزایش مسافرت‌ها نسبتاً کنترل خوب بوده به طوری که امسال هم شاهد کاهش تلفات هستیم.

به عقیده این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توان ناجا بیشتر از آن چیزی است که ما اکنون مشاهده می‌کنیم.

وی می گوید: روی هم رفته در چند سال اخیر عملکرد نیروی انتظامی خوب بوده اما بهتر هم می‌تواند به ارائه خدمات بپردازند چرا که من این توان را در آنها می‌بینم.

وی در این مورد افزود: شاید با احساس مسئولیت بیشتر، خدمات نیروی انتظامی بیش از پیش مطلوب شود.

موسوی معتقد است که در حوزه اختیارات می‌توان به ناجا اختیارات قانونی بیشتری داد تا این نیرو بتواند با دست بازتر و با حمایت دستگاه‌های مختلف به تقویت اقتدار خود بپردازد.

اما نقطه ضعفی که این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مورد عملکرد ناجا عنوان می‌کند چیزی نیست جز وجود حب و بغض در بعضی مأموران بومی برخی شهرستان‌ها در برخورد با مردم.

وی تأکید کرد: نیروهای بومی در شهرستان‌ها بعضاً با حب و بغض نسبت به بعضی مردم رفتار می‌کنند و اختلافات قبلی، خانوادگی و قومی آنها در رفتارشان تأثیر می‌گذارد.

موسوی در مورد دیگر نقطه منفی عملکرد نیروی انتظامی گفت: بعضاً دیده شده است که با وجود تأکیدات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، رعایت نکردن اصول احترام به مردم در برخورد با رانندگان از سوی بعضی مأموران به شعار مردمداری ناجا لطمه می‌زند.

وی پیشنهاد داد که با توجه به شعار مردمداری پلیس، مأموران با گشاده رویی با رانندگان برخورد کنند و نه با اخم و تحکم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مردمداری را نتیجه آموزش صحیح قوانین و فرهنگ سازی دانست و گفت: مردمداری یعنی مأموران پلیس حال مردم را در نظر بگیرند و نوع برخورد با مردم را اصلاح کنند.

وی خاطر نشان کرد: آموزش دادن می‌تواند جزیی از مردمداری باشد. آموزش بیشتر، می‌تواند هرچه بیشتر مردم را در جریان قانون قرار دهد؛ مانند قانون بستن کمربند ایمنی که میسر نشد مگر با تبلیغات و آموزش.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها