امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57561
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 60
«ریاض طیفور» معاون وزیر آموزش عالی سوریه در امور دانشجویان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گفت: با وجود ...

«ریاض طیفور» معاون وزیر آموزش عالی سوریه در امور دانشجویان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گفت: با وجود شرایط سختی که سوریه با آن مواجه است، به ویژه حضور ده‌ها هزار تروریست مسلح عرب و خارجی در مناطق و شهرهای مختلف این کشور، اما دانشگاه‌های سوریه در وضعیت خوبی به سر می‌برند.

طیفور افزود: اساتید و کادر آموزشی دانشگاه‌ها و همچنین دانشجویان با آغاز سال تحصیلی در دهم سپتامبر گذشته ضمن حضور در کلاس‌ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند و برنامه‌های درسی در همان اول آغاز سال تحصیلی توزیع شد.

وی ادامه داد: اما در خصوص دانشجویان دانشگاه‌های الفرات در دیرالزور و حلب و رقه که در مناطق ناامن قرار دارند و انتقال آنها به شهرهای حسکه، دیرالزور، دمشق، حمص و لاذقیه که در مناطق امن‌تری قرار دارند، طی این هفته تصمیم‌گیری خواهد شد.

طیفور تاکید کرد که بیشتر دانشگاه‌ها هم اکنون شرایط امنی دارند، به جز دانشگاه‌های استان رقه که شاهد هرج و مرج و درگیری‌های مسلحانه میان خود گروه‌های مسلح است و این امر بر آغاز به کار این دانشگاه‌ها در این منطقه تاثیر گذاشته است.

در رابطه با مشکلات مربوط به انتقال دانشجویان از برخی مناطق به مناطق دیگر وی تاکید کرد که این موضوع به صورت جدی در حال رسیدگی است و تدابیر لازم در این خصوص در نظر گرفته شده است.

طیفور همچنین گفت: دفاتر رؤسای دانشگاه‌ها و وزارت آموزش عالی سوریه برای تسهیل امور دانشجویان باز بوده و آماده ارائه خدمت به دانشجویان است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها