امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57562
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «براتعلی فدایی» در این اثر که اینک به چاپ دوم نیز رسیده است، به صورت فشرده و کوتاه نگاهی دارد به زندگی نهمین ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «براتعلی فدایی» در این اثر که اینک به چاپ دوم نیز رسیده است، به صورت فشرده و کوتاه نگاهی دارد به زندگی نهمین گوهر دریای ولایت و امامت حضرت جوادالائمه محمد بن علی الرضا(ع).

این ویژه نامه منظوم در دو بخش تنطیم شده که قسمت نخست آن با حمد و ثنای ایزد متعال و نعت سرود کائنات پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام آغاز می‌شود.

در ادامه بخش اول، شاعر به فضایل، ویژگی، کرامات و عادات و اصحاب خاص و یاران و مدیحه سرایان و دستورنامه‌های امام(ع) و سرانجام شهادت آن حضرت پرداخته است که با دعا و نیایش منظوم شاعر خاتمه یافته است.

بخش دوم، این اثر عبارت است از گزیده‌هایی از سخنان کوتاه امام جواد(ع) که شاعر آنها را به نظم در آورده است و در ادامه، رباعیات و یک قصیده و چند غزل در مدح امام جواد(ع) که به طرق مختلف سروده  شده است دیده م‌ شود.

آنگونه که براتعلی فدایی در مقدمه این اثر نوشته است، در تنظیم این منظومه و سروده‌ها تلاش وی بر آن بوده تا عبارات را هر چه ساده، روان و کوتاه به نظم بیاورد تا مورد استفاده ذاکران و مداحان اهلبیت(ع) قرار گیرد.

این منظومه برای نخستین بار به صورت مستقل و در چاپ دوم همراه با برخی از اشعار دیگر این شاعر با عنوان «چامه ها و چکامه ها» در مشهد مقدس توسط موسسه خیریه امام جواد(ع) در سال 1381 خورشیدی، منتشر شده است.

زنده یاد سعادتملوک تابش، محقق و شاعر افغان در مقدمه این کتاب، در مورد اشعار مذهبی فدایی نوشته است: طنطنه فکری و کروفر ابداعی و زیبانمایانه اشعار مذهبی فدایی بسیار چشمگیر، سکراور، شوکتبار و جوشانده بوده و خود را به شکل بسیار روشنی از سایر موارد و زمینه‌ها ممتاز نموده‌اند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها