امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5757
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 203
جواد منصوری نویسنده و معاون اطلاع رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب امسال گفت: با ...

جواد منصوری نویسنده و معاون اطلاع رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب امسال گفت: با وجود مشکلاتی که سال گذشته برای صنعت نشر و وضعیت کاغذ به وجود آمد، باز هم تعداد کتاب های منتشر شده خوب است و کتاب های جدیدی به نمایشگاه کتاب رسیده‌اند و در مجموع می‌توان گفت این نمایشگاه با توجه به استقبال مردم از آن در نوع خودش بی نظیر است.

وی در پاسخ به این سوال که از نظر شما گرانی کاغذ و مشکلات نشر چه مشکلاتی را  برای نمایشگاه کتاب ایجاد کرده است، گفت: سیستم نشر ما ضعیف  است و چنین مشکلاتی گریبانگیر همه ناشران به خصوص ناشران شهرستانی است به همین دلیل ما تراکم جمعیتی را که هر سال در نمایشگاه کتاب می دیدیم امسال نمی‌بینیم و تعداد کتاب‌های منتشر شده نسبت به سال گذشته کمتر است.

منصوری گفت: اگر همت ناشران در ماه ها ابتدایی سال 92 نبود تعداد کتاب‌ها از این تعداد هم کمتر می‌شد.

معاون اطلاع رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره برنامه های مرکز اسناد برای سال 92 اظهار داشت: ما برنامه‌ها را در 3 محور پی گیری و کتاب ها در 3 محور سیاست خارجی کشور در یک قرن اخیر، ترجمه اسناد دیگر کشورها درباره انقلاب اسلامی و خاطرات شخصیت‌ها از انقلاب اسلامی منتشر خواهند شد.

منصوری درباره اسناد ترجمه شده گفت: مرکز اسناد انتشار مجموعه‌ای 13 جلدی از  اسناد سازمان‌های اطلاعاتی اروپا و آمریکا درباره ایران را در دست انتشار دارد که به اتفاقات و تحولات ایران از سال 1331 تا 1360 مربوط می‌شوند.

وی افزود: تا کنون 4 جلد از این مجموعه کتاب‌ها ترجمه و منتشر شده است و 2 جلد دیگر در دست ترجمه و تدوین است و بقیه جلدهای این کتاب به تدریج منتشر خواهند شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها