امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57581
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۷
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا که حامی جماعت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا که حامی جماعت اخوان المسلمین است، از هواداران خود خواست تا فردا یکشنبه در چهلمین سالروز جنگ اکتبر سال 1973، علیه کودتای نظامی تظاهرات برگزار کنند.

ائتلاف مذکور در بیانیه خود از هواداران خود خواست تا در همه مکان‌ها به تظاهرات ادامه داده و روز یکشنبه 6 اکتبر به منظور برگزاری جشن پیروزی اکتبر در میدان التحریر تجمع کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: میدان التحریر و پیروزی اکتبر از آن همه مصری‌هاست و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم ما را از برگزاری جشن و تظاهرات در میادین مصر بازدارد. 

ائتلاف یاد شده برگزاری این تظاهرات را «تظاهرات میلیونی قاهره پایتخت انقلاب» نام نهاده است.

جنبش تمرد نیز هواداران خود را به تظاهرات فراخواند

جنبش تمرد که پیش از این با جمع آوری امضا علیه «محمد مرسی» تظاهرات گسترده روز 30 ژوئن را برگزار کرد، از طرفداران خود خواست تا در تظاهرات فردا شرکت نمایند.

«محمود بدر» از رهبران بارز این جنبش امروز در یک کنفرانس خبری گفت که ما از مصری‌ها برای تظاهرات فردا در تمامی میادین به خصوص میدان التحریر دعوت می‌کنیم.

وی افزود که مردم در تظاهرات فردا تاکید خواهند کرد که ملت هرگز به کسی اجازه نخواهد تا انقلاب این ملت را به سرقت ببرند و هرگز به گروهک‌های مسلح اجازه نمی‌دهد که اراده خود را بر ملت مصر تحمیل کنند.

«محمد عبدالعزیز» از رهبران این جنبش نیز تصریح کرد که دعوت از مردم برای تظاهرات فردا در راستای تکمیل انقلاب 30 ژوئن و جشن‌های پیروزی 6 اکتبر و پیروزی ملت مصر در دو انقلاب 25 ژانویه و 30 ژوئن است.

6 آوریل عدم مشارکت در تظاهرات فردا را اعلام کرد

جنبش جوانان 6 آوریل ضمن تبریک سالروز پیروزی بزرگ 6 اکتبر، اعلام کرد که در تظاهرات فردا یکشنبه شرکت نمی‌کند.

این جنبش در بیانیه خود تاکید کرد که همچنان با چالش‌هایی مواجه است که باید آنها را پشت سر بگذاریم تا به تحقق اهداف انقلاب بزرگ ژانویه دست یابیم همچنانکه آزادی ، عدالت و کرامت راه ما برای رسیدن به امنیت و صلح در این سرزمین است.

از سوی دیگر «خالد المصری» سخنگوی جوانان 6 آوریل اعلام کرد که این جنبش هرگز در تظاهرات فردا شرکت نخواهد کرد زیرا تمایلی نداریم در حوادثی که به درگیری بین فرزندان یک کشور واحد منجر می‌شود، شرکت کنیم و نسبت به حفظ خون مصری‌ها با وجود گرایش‌های مختلف آنها و اختلاف در عقاید حریص هستیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها