امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5761
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معنوی اعتکاف از ظرفیت بالایی در سازندگی افراد، به ویژه نسل جوان ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معنوی اعتکاف از ظرفیت بالایی در سازندگی افراد، به ویژه نسل جوان برخوردار است و محتوای اعتکاف باید به گونه‌ای باشد که یک معتکف، در مدت کوتاه سه روز، بار معنوی یک سال، بلکه تمام عمر خویش را دریافت کند به همین دلیل وجود یک کتاب سودمند، می‌تواند همنشین خلوت معتکفین بوده و زمینه‌های تحول درونی را در آنان فراهم آورد.

از این رو مؤسسه ایمان ماندگار در آستانه فرا رسیدن ماه رجب المرجب و ایام اعتکاف، اقدام به چاپ کتابی با عنوان «اعتکاف نیکان» کرده است.

کتاب «اعتکاف نیکان» شامل بیانات مقام معظم رهبری، آیت‌الله حق شناس و آیت‌الله جاودان پیرامون اعتکاف است و با وجود کتاب‌های بسیاری که درباره اعتکاف نگارش یافته، این اثر، با قلمی روان و ادبیاتی نوین، در قالب و طرحی جذاب و با رعایت اختصار، به بیان جنبه‌های ظاهری و باطنی اعتکاف پرداخته است.

برخی از مباحث و فهرست این کتاب عبارتند از: سخنان مقام معظم رهبری درباره اعتکاف، اعتکاف در بیان آیت‌الله حق شناس، اعتکاف در بیان آیت‌الله جاودان، شناخت اعتکاف، پیشگامان اعتکاف، اعتکاف در ثقلین، آیات اعتکاف، اهمیت اعتکاف، آداب ورود به اعتکاف، توبه و استغفار، دعا، تضرع، اوقات دعا، گرسنگی، مولودیه و سوگواریه، شبهات اعتکاف، اعمال اعتکاف (ایام البیض) و احکام اعتکاف.

همچنین پیشینه تاریخی، هدف از اعتکاف، آداب اعتکاف و تفکر در جنبه‌های مختلف این مراسم معنوی به شکل عملی و کارگاهی از دیگر  ویژگی‌های این کتاب به شمار می‌رود.

به گزارش فارس، مراحل چاپ کتاب «اعتکاف نیکان» به زودی به پایان خواهد رسید و تا قبل از فرا رسیدن موعد اعتکاف وارد بازار نشر خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها