امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57618
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ایران و تونس در سال 1380 یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری به امضا رساندند که تا سال 1385 سه دوره کمیته فنی گردشگری به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ایران و تونس در سال 1380 یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری به امضا رساندند که تا سال 1385 سه دوره کمیته فنی گردشگری به میزبانی دو کشور برگزار شد و بنابر توافق صورت گرفته، چهارمین کمیته فنی مشترک گردشگری به میزبانی تهران برگزار می شود.

جمال قمره، وزیر گردشگری تونس که امروز وارد تهران شد، ساعتی پیش با محمد علی نجفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دیدار و گفت و گو کرد.

جمال قمره درباره نتایج این دیدار به خبرنگاران گفت: به دنبال فراهم کردن زمینه های مشترک همکاری بین دو کشور هستیم. گردشگری در راستای گسترش روابط دو کشور بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: گروه های فنی گردشگری دو کشور با یکدیگر مذاکره می کنند و امیدواریم به نتایج خوبی دست یابیم.

محمد علی نجفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز پس از انجام این دیدار به خبرنگاران گفت: خوشحالیم که بعد از 6 سال کمیته فنی گردشگری دو کشور تشکیل شده است در این دیدار تأکید کردیم که باید برنامه های عملیاتی داشته باشیم و برنامه ها در حد نوشتن قراردادها و تشریفات نباشد.

وی با تأکید بر اینکه موارد متعددی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد به بحث برپایی نمایشگاه ها و بهره برداری از تجربیات و سیستم مدیریت و برنامه ریزی در بحث گردشگری دو کشور اشاره کرد.

نجفی آمار گردشگری که از دو کشور مبادله می شود را از هر طرف 1500 نفر اعلام کرد و گفت: این رقم، ناچیز است علی رغم آنکه تونس کشوری مسلمان با اشتراکات بسیار با ایران است.

وی در خصوص بازارهای جدید هدف گردشگری ایران نیز گفت: بررسی مجددی انجام داده ایم و بازارهای هدف جدیدی تعریف کرده ایم چین، ژاپن ، مالزی و اندونزی از جمله این کشورها هستند.

به گزارش فارس، وزیر گردشگری تونس و هیئت همراه از نمایشگاه صنایع دستی ساختمان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بازدید کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها