امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57623
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۷
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و روسیه از دولت نروژ خواسته‌اند در فرآیند نابودی ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه، به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آمریکا و روسیه از دولت نروژ خواسته‌اند در فرآیند نابودی ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه، به سازمان ملل کمک کند. 

آنطور که خبرگزاری «ان‌آر‌کی» نروژ گزارش داده، هم روسیه و هم آمریکا این کشور را برای اجرای مأموریت خطرناک امحای تسلیحات شیمیایی سوریه مناسب می‌دانند.

بنا بر این گزارش، روسیه و آمریکا نروژ را به دلیل ثبات سیاسی و داشتن منابع زیاد آب که موضوعی مهم در روند نابودی تسلیحات شیمیایی است، انتخاب کرده‌اند.

«ان‌آرکی» گزارش داده است که درخواست مشارکت نروژ در نابودی تسلیحات شیمیایی، هفته گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سطوح مختلف به مقامات نروژی ارائه شده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت خارجه نروژ نوشته است این کشور برای همکاری در این زمینه آماده است. این گزارش به جزئیات بیشتری در مورد درخواست همکاری نروژ ارائه نکرده است.

نروژ باید تا نیمه ماه نوامبر به این درخواست پاسخ دهد. «ان‌آر‌کی» گزارش داده است که نروژ در حال حاضر تجهیزات لازم برای نابودی تسلیحات شیمیایی را در اختیار ندارد، اما ممکن است آمریکا تجهیزات قابل انتقال خود را در اختیار نروژ قرار دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها