امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57633
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۸
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز شنبه هرچند تعطیلی دولت فدرال را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز شنبه هرچند تعطیلی دولت فدرال را موضوعی گذرا توصیف کرد، اما گفت این رخداد می‌تواند به تاخیر در پرداخت کمک مالی به اسرائیل و دیگر متحدان آمریکا منجر شود. وی همچنین گفت در پی تعطیلی دولت فدرال تقریبا تمام کارکنان بخش تحریم‌های ایران وزارت خارجه، به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.

دولت فدرال آمریکا از سه‌شنبه هفته گذشته و در پی عدم توافق نمایندگان کنگره بر سر بودجه دولت، تعطیل شد. در پی این اتفاق حدود 800 هزار کارمند به مرخصی اجباری رفته‌اند و 1.4 میلیون نفر دیگر هم باید بدون حقوق کار کنند. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در پی تعطیلی دولت سفر خود به آسیا را نیز لغو کرد.

کری که به نیابت از اوباما رئیس‌جمهور برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حوزه آسیا اقیانوسیه به بالی اندونزی سفر کرده، امروز در مورد اثرات تعطیلی دولت فدرال گفت آمریکا به تعهدات بین‌المللی خود پایبند است، اما این تعطیلی به هر حال موجب بروز تاخیر در پرداخت کمک مالی به اسرائیل و دیگر متحدان واشنگتن می‌شود.

دیروز هم «الی گرونر» نماینده اقتصادی اسرائیل در آمریکا از به تاخیر افتادن پرداخت کمک‌های مالی دولت آمریکا به اسرائیل به دلیل تعطیلی دولت فدرال، خبر داده بود.

کمک مالی 3.2 میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل برای سال 2014، قرار بود روز اول اکتبر (4 روز قبل) به رژیم‌صهیونیستی پرداخت شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار