امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57650
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۱
تعداد بازدید: 145
«کامل وزنه»، کارشناس لبنانی امور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیروت، موضع رژیم صهیونیستی و سفر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم به ...

«کامل وزنه»، کارشناس لبنانی امور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیروت، موضع رژیم صهیونیستی و سفر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم به آمریکا و دیدار با رئیس جمهوری آمریکا را شروعی نامناسب برای روند مذاکرات و روابط ایران و آمریکا دانست، به ویژه اینکه اظهارات نتانیاهو در تقابل با سخنان رئیس جمهوری ایران قرار داشت که تعهد تهران به معاهدات هسته‌ای و عدم ساخت بمب هسته‌ای را اعلام کرده بود.

وزنه با اشاره به اینکه نتانیاهو، تهران را به دروغگویی متهم و از این طریق تلاش می‌کند، جامعه بین‌المللی را علیه ایران تحریک کند و باورهایش مبتنی بر حفظ امنیت و صلح جهانی را زیر سوال ببرد، گفت: بنابر اذعان اسناد آمریکایی این رژیم صهیونیستی است که سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار دارد و در این شرایط نمی‌تواند درباره قضیه هسته‌ای ایران اظهار نظر کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا با درخواست اسرائیل موافقت خواهد کرد و مذاکرات با ایران را به بن بست خواهد کشاند یا اینکه اوباما به اظهارات اخیر خود در سازمان ملل عمل خواهد کرد؟، گفت: این مذاکرات به خاطر فشارها و مانع تراشی‌های کنگره آمریکا و لابی صهیونیستی، بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود و ما در اظهارات اخیر اوباما، آن را به وضوح دیدیم که موضع اوباما در قبال ایران تغییر کرده و آمریکا با سیاست‌های فریبکارانه با تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تعامل می‌کند.

وزنه افزود: ما پیش از این گفته بودیم که ایران با دولت جدید خود توانست هدف اصلی سیاست خارجی خود را به جهانیان اعلام کند که در تحقق صلح،‌ دوستی و تعامل متقابل محترمانه با تمام ملل جهان نمود پیدا می‌کند و رئیس جمهوری ایران توانست تصویری که محافل رسانه‌ای رژیم صهیونیستی طی سالیان از ایران نمایش داده بودند، را تغییر دهد.                 

این کارشناس امور آمریکا درباره برداشت طرف آمریکایی از تعامل با سیاست ایران، عنوان داشت: آمریکا هیچ تغییری در رویکرد خود در قبال سیاست‌های جدید ایران به ویژه پرونده هسته ای ایران ایجاد نخواهد کرد. علی رغم تمامی فشارهایی که علیه اوباما وجود دارد، او حق لغو تحریم‌ها را دارد ولی در حال حاضر او تابع لابی صهیونیستی است؛‌ علاوه بر این نتانیاهو با فشارهای بی‌امان خود در صدد مانع تراشی در برابر تماس اخیر میان ایران و آمریکا است.

وی اظهار داشت: به همین خاطر ایران در صدد جدایی طرف آمریکایی از طرف اروپایی است و در این زمینه موفق عمل کرده است؛‌ چراکه بعد از آن دادگاه عالی اتحادیه اروپا تحریم علیه بیش از 8 بانک و شرکت لغو کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار