امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57665
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 60
«مصطفی برغوثی»، دبیرکل ابتکار ملی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، تاکید کرد که سخنرانی ...

«مصطفی برغوثی»، دبیرکل ابتکار ملی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، تاکید کرد که سخنرانی «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد درباره خطر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در شرایطی که اسرائیل 400 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد، ریاکارانه و مملو از عوام‌فریبی بود.

برغوثی در ادامه افزود: امروز، هرکس درپی مصلحت جامعه بشری باشد، باید خواستار تخلیه منطقه خاورمیانه از سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی شود و این بدان معناست که رژیم صهیونیستی باید سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار را از بین ببرد.

وی با اشاره به درخواست نتانیاهو از فلسطینیان برای به رسمیت شناختن هویت یهودی رژیم صهیونیستی، این دعوت را به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کیانی مبتنی بر دین دانست که اهدافی را در پس آن دنبال می‌کند.

دبیرکل ابتکار ملی فلسطین این اهداف را در درجه اول، تلاش برای قانع کردن فلسطینیان برای عدم پیگیری حقوق خود بر اساس قطعنامه 194 سازمان ملل متحد که در آن به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه و سرزمینشان اعتراف شده بود، دانست.

دومین هدف از دید برغوثی تلاش برای به رسمیت شناختن نظام تبعیض نژادی علیه فلسطینیان 48 و هدف سوم را تلاش برای به رسمیت شناختن نظام تبعیض نژادی از سوی فلسطینیان 67 و پذیرش اشغالگری رژیم صهیونیستی و نظام تبعیض نژادی آن شمرد.

برغوثی افزود: وقت آن رسیده تا جهانیان تلاش‌های نتانیاهو برای انداختن توپ به میدان فلسطینیان برای به رسمیت شناختن هویت یهودی رژیم صهیونیستی را به عینه مشاهده و با آن مقابله ‌کنند.

وی گفت: سازمان آزادیبخش فلسطین در سال 1993 رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته، اما رژیم صهیونیستی اگرچه سازمان آزادیبخش فلسطین را به عنوان یک سازمان به رسمیت شناخت، اما از به رسمیت شناختن کشور فلسطینی یا مرزهای سال 67 امتناع کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها