امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57713
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام این مطلب افزود: بحث ساختارهای کاری ما دارای مشکل است. وی افزود: ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام این مطلب افزود: بحث ساختارهای کاری ما دارای مشکل است.

وی افزود: مشکل کمبود وقت در بسیاری از موارد زمانی رخ می‌دهد که مجبور هستیم برای انجام یک کار کوچک با ده‌ها جای مختلف هماهنگی انجام دهیم.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرزهای ما از نظر جغرافیایی متفاوت است در برخی جاها مرزنشینان امکان دامپروری و کشاورزی دارند اما برخی جاها امکان مبادله‌های کالایی وجود دارد.

سردار ذوالفقاری خاطرنشان کرد: اما به دلیل موقعیت جغرافیایی در جاهایی که شرایط برای دامپروری و کشاورزی فراهم نیست مرزنشینان مشکلات معیشتی نسبی دارند. هرچند مسئولان کشوری هم تلاش دارند تا مشکلات برطرف شود.

وی گفت: یکی از ریشه‌های ناامنی البته تا حدی مشکلات اقتصادی مردم است هر چند که به طور کلی باید توسعه و پیشرفت مد نظر قرار بگیرد.

سردار ذوالفقاری تصریح کرد: از گذشته این ذهنیت وجود داشت که مناطق مرزی از امنیت بالایی برخوردار نیست در حالی که این موضوع صحت ندارد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در ۲ نقطه در شرق کشور یعنی زابل و سراوان یک سری کارت به مرزنشینان داده شده است تا بتوانند سوخت بفروشند.

وی گفت: البته با قیمتی که تقریبا آزاد است یعنی یک رقمی حدود ۲۰۰۰ تومان تا از این طریق به مرزنشینان سودرسانی شود البته در قالب سرمایه‌گذاری در یک کار و فعالیت اقتصادی.

سردار ذوالفقاری گفت: در برخی جاها هم مثل غرب کشور تمهیداتی اندیشیده شد تا بتوانند مرزنشینان به یک سری تبادلات مرزی کالاها اقدام کنند تا به این ترتیب اقتصادشان رونق بگیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: مظلومیت مرزداران ما این است که شرایط مناسبی برای آنها هم نتوانستیم فراهم کنیم و آنگونه که باید نتوانسته‌ایم به مأموران خودمان خدمت رسانی کنیم.

وی به همکاری با برخی از نهادها اشاره کرد گفت: با همکاری هلال احمر هر مرزدار یک امدادگر خواهد بود که تا امروز ۴۰ درصد از اجرای این طرح به ثمر نشسته و پیشرفت داشته‌ایم.

سردار ذوالفقاری یکی دیگر از اقدامات فرماندهی مرزبانی در هفته ناجا را افتتاح پروژه عمرانی دانست و گفت: ۳۰ پروژه در همین هفته ناجا افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها