امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57734
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عطاء‌الله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عطاء‌الله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف کلیات طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: بنده به دنبال نفع و ضرر خودم نیستم بلکه به دنبال ادای سوگندی هستم که یاد کردم.

وی افزود: ما از وزارت آموزش و پرورش درخواست کردیم که آمار معلمان پیش‌ دبستانی را به ما ارائه دهد اما هنوز آمار دقیقی به ما ارائه نداده‌اند و باید بدانیم تعداد زیادی پیش دبستانی در کشور داریم.

سلطانی تأکید کرد: با تصویب طرح استفساریه مذکور، بار سنگینی روی دوش آموزش و پرورش گذاشته می‌شود در حالی که این طرح با اصل 75 قانون اساسی در مغایرت است، به نظرم ضرورتی ندارد این استفساریه را به تصویب برسانیم با توجه به اینکه هم اکنون آموزش و پرورش در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

در ادامه این جلسه قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس نیز در سخنانی به عنوان موافق کلیات طرح مذکور، گفت: موضوعی که درباره مربیان پیش دبستانی و نیروهای خدمتی آموزش و پرورش مطرح است، بیش از این در قانونی به تصویب رسیده و قرار شده ظرف 2 سال آزمونی برگزار شود، لذا از متولیان امر می‌خواهیم هر چه سریعتر نسبت به قانون قبلی انجام وظیفه کنند.

وی افزود: باید بدانیم این طرح هیچگونه مغایرتی با اصل 75 قانون اساسی ندارد و تعداد مربیان پیش دبستانی حدود 272 نفر است، با توجه به کمبود نیروی انسانی و نابسامانی وضعیت نیروی انسانی، به این طرح رأی دهید تا ابهامات اجرای قانون قبلی نیز برطرف شود.

به گزارش فارس، وکلای ملت پس از استماع سخنان موافق و مخالف کلیات این طرح، با 160 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 15 رأی ممتنع از 233 نماینده حاضر در جلسه، کلیات آن را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار