امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57739
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 43
رضا سعیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: یکی از مواردی که حجاج باید در طول مدت سفر حج مورد توجه قرار دهند، توجه به بیماری‌های ...

رضا سعیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: یکی از مواردی که حجاج باید در طول مدت سفر حج مورد توجه قرار دهند، توجه به بیماری‌های تنفسی است.

وی با اشاره به شیوع بیماری‌ها و عفونت‌های تنفسی از جمله آنفلوآنزای جدید پرندگان در عربستان و به ویژه ریاض افزود: بیماری آنفلوآنزای پرندگان از طریق تنفس انتقال داده می‌شود و همین موضوع سبب خواهد شد که این بیماری در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی به راحتی از فرد ناقل به سایر افراد منتقل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشتی از سوی حجاج را ضروری دانست.

سعیدی در بیان ویژگی‌های این بیماری گفت: نوع جدید آنفلوآنزای پرندگان نسبت به نوع قبلی آن از میزان کشندگی بیشتری برخوردار است چرا که در نوع ابتدایی آنفلوآنزای پرندگان مرگ و میر افراد در صورت ابتلا در حدود 20 درصد بوده اما در نوع جدید آنفولانزای پرندگان کشندگی آن در حدود 60 درصد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: یکی از دلایلی که سبب می‌شود بیماری آنفلوآنزای نوع جدید پرندگان نسبت به نوع قبل آن از مرگ و میر بالاتری برخوردار باشد آسیب رساندن این بیماری به کبد و کلیه‌ها جدا از نارسایی تنفسی است.

وی تاکید کرد: در صورت بروز تب حتماً حجاج باید این موضوع را جدی بگیرند و به مراکز درمانی مراجعه کند.
انتهای پیام/2202/ز20
برچسب ها:
آخرین اخبار