امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57763
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: 1028
«حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سازمان ...

«حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سازمان دارالقرآن برای آموزش قرآن کودکان در گروه‌های سنی 3 تا 6 سال کتاب‌هایی را در نظر گرفته است تا آن‌ها از همان دوران کودکی با قرآن مأنوس شوند.

وی با اشاره به نام‌گذاری گروه‌های سنی ادامه داد: برای هر کدام از سه گروه سنی 3 تا 4 سال یعنی «بهارستان»، 4 تا 5 سال یعنی «گلستان» و همچنین کودکان 5 تا 6 سال یعنی «بوستان»، 6 عنوان کتاب «قرآن یار مهربان 1 و 2»، «قرآن دوست بچه‌ها 1 و 2»، «قرآن شهر خوبی‌ها1 و 2» پیش‌بینی شده است که در هر جلد کتاب یک حفظ سوره و پنج آموزه در قالب‌های داستان، نمایش، شعر، بازی، مسابقه و کاردستی به کودکان آموزش داده می‌شود.
15 مهر؛ رونمایی از بسته آموزشی گروه سنی «بهارستان»

تقی‌پور با بیان اینکه تاکنون 6 جلد از این 18 جلد بسته آموزشی آماده شده که در روز دوشنبه 15 مهرماه رونمایی می‌شود، خاطرنشان کرد: همزمان با نخستین روز ماه ذی‌الحجه بسته آموزشی «بهارستان» که برای گروه سنی 3 تا 4 سال است را رونمایی می‌کنیم.

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: در این بسته آموزشی که شامل 6 جلد کتاب آموزشی است و برای سه ترم در نظر گرفته شده، کودکان در 9 ماه با همکاری معلم و والدین خود سوره‌های «کوثر»، «ناس»، «فلق»، «توحید»، «عصر»،«حمد» را حفظ می‌کند، همچنین با 27 داستان روایی و موضوع قرآنی در قالب داستان سیره اهل‌بیت(ع) به زبان حیوانات، شعر و سرود آشنا خواهند شد.

وی با اشاره به 27 داستان و روایت کاربردی در زندگی خاطرنشان کرد: در این داستان‌های کاربردی به کودکان نکاتی اخلاقی درخصوص رحمت و نعمت خداوند آموزش داده می‌شود که احسان به والدین، شکرگذاری نعمت‌های الهی و رفتارهای اخلاقی متناسب با دین اسلام و قران از مهمترین این نکات است.
چاپ کتاب‌های آموزشی با هدف یکسان‌سازی آموزش قرآن برای کودکان

تقی‌پور، هدف اصلی از انتشار این مجموعه کتاب‌ها را یکسان‌سازی آموزش قرآن پیش‌بستانی و همچنین آموزش مفاهیم کاربردی قرآن و روایات به زبان کودک عنوان کرد و افزود: ما در این کتاب‌ها به جنبه‌های مثبت آیات قرآن همچون لطف و مغفرت خداوند متعال توجه داشته‌ایم تا فرهنگ قرآنی و دینی را برای کودکان ترویج دهیم؛ چرا که در این سنین آموزه‌های دینی بهتر در رفتار آن‌ها متجلی می‌شود و می‌تواند زمینه‌ساز انس بیشتر با قرآن شود.

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم  افزود: استخراج نکات کاربردی برای کودکان که در این کتاب‌ها آمده حاصل تلاش و زحمات کارشناسان قرآنی است تا کودکان نه تنها با حفظ آموزه‌های الهی بلکه با نکات قرآنی متناسب با زبان خود آشنا شوند و از آن‌ها در زندگی روزمره استفاده کنند.

چاپ 30 هزار جلد از کتاب‌های گروه سنی «بهارستان»

تقی‌پور با بیان اینکه پس از آموزش صحیح این کتاب‌ها شاهد تأثیرات مثبت آن بر رفتار و عملکر کودکان خواهیم بود، اظهار داست: از این 6 جلد کتابی که تاکنون آماده شده است، پنج هزار جلد چاپ شده یعنی در مجموع 30 هزار جلد به چاپ رسیده است که پس از رونمایی به عنوان منبع آموزشی برای استفاده در مؤسسات قابل استفاده خواهد بود.

وی ادامه داد: این مجموعه کتاب‌های آموزشی برای مراکز و مؤسسات قرآنی که وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی هستند، پیش‌بینی شده که هر جلد برای سه ماه آموزشی و دو جلسه دو ساعته در هفته تعیین شده است.
تدوین مجموعه کتاب‌ها متناسب با استانداردهای آموزش و پرورش و بهزیستی

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به وجود منابع متنوع در حوزه‌های قرآنی ویژه کودکان گفت: تدوین مجموعه کتاب‌های آسمان حاصل ساعت‌ها کار کارشناسی اساتید قرآنی است تا سبک آموزشی آن بر اساس استانداردهای آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی باشد و آن‌ها نیز بتوانند از این مجموعه کتاب‌ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طراحی و تولید محتوای کتاب‌های آموزشی برای گروه سنی «گلستان» در حال بررسی است، گفت: پس از تولید و رونمایی از کتاب‌های سه گروه سنی «بهارستان»، «بوستان» و «گلستان» قصد داریم کتابی برای آشنایی مربیان و والدین در رابطه با نحوه تدریس این کتاب‌ها چاپ کنیم تا با شناخت چگونگی تعامل با کتاب‌ها و جزئیات آن اثرگذاری بیشتری بر کودکان داشته باشیم.

 انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها