امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57779
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 21
عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا موافق افزایش سقف وام مسکن هستید، ...

عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا موافق افزایش سقف وام مسکن هستید، افزود: اینکه وزیر راه و شهرسازی با افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن موافق یا مخالف باشد، مهم نیست.

وی ادامه داد: باید دید آیا وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند با تامین منابع سقف وام خرید و ساخت مسکن را افزایش دهد.

آخوندی با بیان اینکه باید این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارایی پی‌گیری شود، در پاسخ به این سؤال که اگر سقف وام مسکن افزایش یابد قیمت‌‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سکوت کرده و از پاسخ خودداری کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر راه و شهرسازی اعتقاد عجیبی به صندوق پس انداز مسکن دارد و معتقد است که باراه‌اندازی بازار رهن ثانویه از این طریق با پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌دهند، منابعی ایجاد می‌شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده شود.

وی بهترین روش تجهیز منابع را که در دنیا تجربه شده ایجاد صندوق‌های پس‌انداز مسکن می‌داند و می‌گوید: در این راستا برای این‌که قدرت اقتصادی پس‌انداز‌ها در صندوق‌های پس‌انداز را افزایش دهیم، مجبوریم بازار رهن ثانویه را نیز فعال کنیم. 

آخوندی همچنین می‌گوید: این اصطلاح شاید برای مردم آشنا نباشد، اما معنای آن این است که از طریق پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌ دهند، منابعی ایجاد شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده شود که البته سابقه‌ آن پیش از این در بانک مسکن وجود داشته است، اما در صدد هستیم کلیه‌ بانک‌های تجاری بتوانند این کار را انجام دهند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار