امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57792
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 75
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره علت بی ...

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره علت بی اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا اظهار داشت: فرمایش اخیر مقام معظم رهبری منطبق بر صحبت‌های قبلی ایشان است و از ابتدا نیز نظر رهبری و امام (ره) همین بوده که آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

ابراهیمی با بیان اینکه هیئت ایرانی و دولت روحانی به دنبال راه‌حلی برای رفع مشکلات فعلی هستند ادامه داد: آنها به صورت ویژه به دنبال این هستند که جلوی آتش‌افروزی‌های دشمن را در منطقه بگیرند چرا که اگر جنگی در منطقه شروع شود همه از آن آسیب خواهند دید.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تجلیل رهبر انقلاب از هیئت ایرانی و درخواست ایشان برای حمایت از هیئت مذاکره کننده تاکید کرد: در حال حاضر بی‌اعتمادی به آمریکا برای ملت ما به یک اصل تبدیل شده است چرا که دولت آمریکا به هیچ پیمانی پایبند نیست.

وی با اشاره به تغییر موضع اوباما پس از گفت‌وگو با نتانیاهو تصریح کرد: اوباما پس از مذاکره تلفنی با روحانی در ملاقات با رئیس رژیم صهیونیستی حرف‌های خود را تغییر داد بنابراین این مهمترین دلیل ما برای بی‌اعتمادی نسبت به دولت آمریکاست.

ابراهیمی به نفوذ صهیونیست‌ها در بین دولتمردان آمریکایی اشاره کرد و یادآور شد: ما تا هر مرحله‌ای هم که در مذاکرات با آمریکا پیش برویم نسبت به آنها بی‌اعتماد خواهیم بود چرا که ممکن است هر لحظه لابی صهیونیستی نظر آمریکایی‌ها را تغییر دهد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با یادآوری مشکلات آمریکا در عراق و افغانستان و درخواست کمک آنها از ایران و در عین حال محور شرارت خطاب کردن کشورمان از سوی دولت آمریکا گفت: بنابراین آمریکا هیچ وفایی به عهده خود ندارد و همانطور که رهبر انقلاب فرمود آنها عهد‌شکن هستند.

وی با بیان اینکه آمریکا حتی با کشورهایی که با آنها تعامل نزدیکی هم دارند به عهد خود وفا نمی‌کند و به خاطر منافع ملی‌اش دست به هر کاری می‌زند، در خصوص نظر‌سنجی برای مذاکره با آمریکا تصریح کرد: مردم آمریکا در نظر‌سنجی پیرامون حمله به سوریه جواب منفی دادند اما در عین حال برخی موضوعات نیاز به نظر‌سنجی ندارد.

ابراهیمی با طرح این پرسش که در نظر‌سنجی در این موضوع ما می‌خواهیم چه چیزی را روشن کنیم تاکید کرد: مردم به صورت مکرر در این باره موضع خود را اعلام کردند و اگر در مذاکره حق طرفین رعایت شود مشکلی پیش نمی‌آید لذا در این زمینه دولت باید خودش تدبیر کند همانگونه که تاکنون روند خوبی داشته، عقب‌نشینی نکرده و افکار جهانی را نیز روشن ساخته است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه دیپلمات‌های ما خودشان توجیه هستند و دنیا هم متوجه شده که افرادی همچون روحانی و ظریف دیپلمات‌های کارکشته و مجربی هستند گفت: امیدواریم با عنایت الهی آنها کار را به نحوی پیش ببرند که حقوق ملت ایران را استیفا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها