امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57800
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در اولین گردهمایی فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت سازمان‌های دولتی، پلیس راه‌آهن و پلیس ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در اولین گردهمایی فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت سازمان‌های دولتی، پلیس راه‌آهن و پلیس فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: نهاد انتظامی کشور قوام و سامان بسزا و شایسته‌ای پیدا کرده و امروز نیروی انتظامی از جایگاه ممتاز و برجسته‌ای برخوردار است.
 
وی ادامه داد: امنیت اجتماعی مسئول مقتدر و پرتلاشی پیدا کرده و نیروی انتظامی امروز مسلط به ابزار و ادبیات روز و ساختار متناسب با نیازهای جامعه شده است.
 
وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: ایران خوشبختانه در یک جایگاه امنیت و استوار قرار دارد، که این جایگاه به راحتی به دست نیامده است. امنیت جزء نعمت‌هایی هست که خداوند برای آن بر جامعه منت می‌گذارد.
 
وی اظهار داشت: برای اینکه جامعه به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کند باید دارای امنیت باشیم و نقش تولیدکنندگان امنیت در این زمینه کاملاً مشخص است.
 
پورمحمدی با بیان اینکه امنیت زبان سخت و خشنی دارد، خاطرنشان کرد: اما اگر روابط اجتماعی، اداری و مناسبات امنیتی براساس محبت دوسویه برقرار شود این حرکت ماندگار و کم‌هزینه می‌شود.
 
وزیر دادگستری با بیان اینکه نگاه دولت در این عرصه اهمیت دارد، افزود: کشور باید در فضای مطلوب اداره شود، ما دوستان و دشمنان فراوانی داریم. دوستان فدایی، جان‌نثار و همراه در سختی‌ها که با ما آرمان‌های متعالی و مشترکی دارند. دوستانی داریم که با ما پیمان بر خون دارند و تا بی‌نهایت با ما ماندگار هستند.
 
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل پیروی راه اهل‌بیت و امیر المومنین (ع) در جایگاه والایی قرار گرفته و در کنار دوستان فراوانی که داریم، دشمنان سرسختی هم مقابل ما قرار دارند. رسالت بزرگی داریم و برای دفاع از حق در برابر دشمنان اسلام باید رسالت خود را انجام دهیم. ما باید از حقوق بشر واقعی دفاع کنیم نه حقوق بشری که عده‌ای به دروغ مدعی آن هستند.
 
پورمحمدی با تاکید بر بهره‌وری از نیروها با بهترین شکل ممکن و کاهش آسیب‌ها خاطرنشان کرد: در برخی مسائل نیازمند بازنگری هستیم، دولت جدید فصل جدیدی را هم در مدیریت کشور آغاز کرده و در این زمینه نگاه تخصصی دارد. باید توجه کرد که با نگاه سطحی نمی‌توانیم مدیریت کرد.
 
وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند کشور را مدیریت کند، گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کرده و مسئولیت‌ها را به مردم واگذار کرد. برخی از مولفه‌های امنیت در حال واگذاری است.
 
پورمحمدی ادامه داد: در حال حاضر دولت پرهزینه اداره می‌شود و با منابع موجود اداره کشور ممکن نیست و هزینه‌ها باید کاهش یابد.
 
وی با بیان اینکه باید از فضای شعار و تظاهر و ماجراجویی در اداره کشور پرهیز کرد، گفت: حتما باید اصول انقلاب و آرمان‌ها مورد توجه قرار گیرد و حفاظت شود، رویکرد آرمانگرایانه، واقع‌گرا و اخلاق‌مدارانه از اصول ماست و باید انجام شود.
 
پورمحمدی افزود: خوشبختانه این فصل نوین در مناسبات بین‌المللی هم دیده می‌شود و دولت با این نگاه پا در عرصه سخت بین‌المللی گذاشته است. دشمنان قطعا به راحتی دست از دشمنی بر نمی‌دارند زیرا از منافع خود دست برنمی‌دارند.

یک رژیم نامشروع غیرمردمی را حدود یک قرن پیش در منطقه کاشته‌اند و حدود 80 سال قبل از آن هم برایش زمینه‌سازی کرده‌اند و به این راحتی دست برنمی‌دارند. چند روز پیش یکی از مسئولان آمریکایی گفت: اگر اسرائیل هم نبود ما برای حفظ منافع خود باید اسرائیل را ایجاد می‌کردیم.
 
وزیر دادگستری گفت: اما این حرکت آگاهانه، جسورانه و مبتکرانه در روابط بین‌الملل عملا کار را به جایی رساند که یک رسانه بزرگ غربی رئیس این رژیم را به گرگ تنها تعبیر کرد، اگر هوشمندانه عمل کنیم خدا هم عنایت خود را شامل حال ما می‌کند و ما را از مشکلات عبور می‌دهد. البته این مسیر سنگلاخ هم دارد و ممکن است زمین بخوریم. همانطور که دیروز هم رهبر معظم انقلاب در بیانات مبسوط خود جهت‌گیری کلی را مورد حمایت قرار دادند.
 
پورمحمدی در پایان گفت: امیدوارم با این رویکردی که به تازگی اتفاق افتاد کشور و ملت ما به اهداف بلند و والای خود نایل شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها