امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57803
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 59
فرهنگ غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: اختلالات عضلانی همان بیماری‌های میوپاتی هستند که بیشتر در ازدواج‌های فامیلی دیده ...

فرهنگ غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: اختلالات عضلانی همان بیماری‌های میوپاتی هستند که بیشتر در ازدواج‌های فامیلی دیده می‌شوند و عامل ژنتیک و ارث مهمترین عامل ابتلا به این بیماری است.

فوق تخصص ارتوپدی کودکان افزود: اگر کودک از دوره نوزادی دچار ضعف عضلات باشد بدین نحو که در هنگام بغل کردن نوزاد گردنش بیفتد و صاف قرار نگیرد؛ همچنین وقتی که کودک راه می‌افتد نتواند روی پایش بایستد همه اینها از علائم ضعف عضلات کودک است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: والدین بعد از مواجهه با چنین حالتی باید کودک را به پزشک متخصص ارجاع دهند تا با انجام آزمایش‌ و تست عضلانی، نوع ضعف عضلانی تشخیص داده شود.

غنی‌پور افزود: درمان این بیماری بر حسب خفیف یا شدید بودن آن متفاوت است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اگر ضعف عضلانی نوزاد خفیف باشد می‌توان با فیزیوتراپی، ورزش و استفاده از کفش‌های کمک کننده چون بریس به کودک کمک کرد.

فوق تخصص ارتوپد کودکان ادامه داد: در نوع شدید آن بر حسب آن که چند عضو کودک درگیر این ضعف شده است، به عمل جراحی نیاز می‌شود.

غنی‌پور افزود: متاسفانه این بیماری روند رو به رشد و پیشرفت در کودک را طی می‌کند و ما می‌توانیم فقط تغییر شکل عضلات و شدت بیماری را کنترل کنیم و از پیشرفت سریع آن بکاهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها