امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57818
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، یک ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی فاش کرد که موشه دایان وزیر جنگ این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، یک ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی فاش کرد که موشه دایان وزیر جنگ این رژیم در سال 1973، گزینه استفاده از سلاح هسته‌ای را مطرح کرده بود.

«أرنون عزریاهو» معاون وزیر در آن زمان بوده به کانال یک اسرائیل گفت که موشه دایان در روز دوم جنگ 1973 خواستار آماده شدن سلاح‌های هسته‌ای شده بود.

این ژنرال صهیونست مدعی شد که در زمانی که چنین تصمیمی گرفته شد، وقت کافی و گزینه های متعددی وجود نداشت و در آن زمان «شلهیبت فرایر» مدیر کل امور انرژی هسته‌ای فراخوانده شد.

این اظهارات عزریاهو طوفانی از انتقادات را در فلسطین اشغالی به راه انداخته است.

جنگ یوم کیپور که اعراب به آن جنگ رمضان می‌گویند در سال 1973 روی داد که کشورهای عربی به رهبری مصر و با حضور سوریه و عراق حمله گسترده‌ای را علیه اسرائیل برای باز پس گرفتن اراضی اشغالی 1967 آغاز کردند.

هرچند کشورهای عربی در ابتدای این جنگ موفقیت‌های به دست آوردند ولی در ادامه نبرد بار دیگر با تسریع حمایت‌های تسلیحاتی غرب از صهیونیست‌ها، این جنگ نتوانست به اهدافش برای آزادسازی مناطق استراتژیکی چون صحرای سینا و بلندی‌های جولان برسد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار